Працюють на користь людям: “Армія відновлення” допомагає Дар’ївській громаді

0
203
Фото: Дар'ївська сільська рада

Люди, які втратили роботу, отримали тимчасовий заробіток. Наразі в проєкті 35 працівників, але охочі ще можуть долучитися. Тут центр зайнятості запустив програму восени 2022 року. Про здобутки та проблеми цього проєкту ми поговорили з начальницею відділу регіонального розвитку, інвестицій та проєктної діяльності Дар’ївської сільської ради Наталею Гридіною.

Фото: Дар’ївська сільська рада

З моменту старту проєкту в громаді набрали 10 робітників. Тепер працює – 35 осіб і є ще нові кандидати. Це місцеві жителі, які втратили роботу через війну, наприклад, раніше працювали у Херсоні, а тепер залишаються у себе в селі. 

Працівники “Армії відновлення” отримують фіксовану зарплату, мають всі соціальні гарантії. Це проєкт обласного центра зайнятості, який фінансується Фондом загальнообов’язкового державного страхування. 

“Учасники “Армії відновлення” у Дар’ївці прибирають та утримують в належному стані прилеглі території до адмінбудівель, дитячого майданчика, автобусних зупинок, кладовищ. Підсобні працівники косять траву та вивозять сміття. Також вже три місяці продовжується ремонт підвальних приміщень: ґрунтування та шпаклювання стін, заливка підлоги, демонтаж дверей”, – розповіла Наталя Гридіна.

Фото: Дар’ївська сільська рада

Також працівники ремонтують приміщення для соціальної пральні: вапнують стіни, укладають лінолеум, демонтують та встановлюють двері та необхідне обладнання.

За її словами, громаді потрібні такі робітники – незабаром винаймати “армійців” зможуть місцеві комунальні підприємства та Центр соціальних послуг.

У Федорівському старостаті в травні  робітники прибирали територію навколо соціальної пральні, “Алеї Слави”, дитячого майданчику, адмінбудівлі сільради та будинку культури, прибудинкових територій одиноких пенсіонерів. 

У Лиманецькому старостинському окрузі – долучились до фарбування підлоги, встановлення вікон в будівлі гуманітарного штабу, бетонуванні технічного приміщення у пожежному депо, прибирання території ФАПу, зупинок, алеї. 

“Армійці” Микільського старостинського округу, окрім стандартних робіт, допомагають мешканцям села у розборі наслідків обстрілів, курують маломобільних та людей з інвалідністю. 

Фото: Дар’ївська сільська рада

Працівники “Армії відновлення” Інгулецького старостинського округу теж прибирали територію центру села, будинку культури, алеї, пункту незламності. Також вони розвантажували та видавали гуманітарну допомогу, приймали та видавали випрані речі населенню у соціальній пральні. 

“Робота “Армії відновлення” дуже корисна для нашої громади, тому, безперечно, будемо збільшувати кількість працівників. І людям теж добре – стабільна робота, стабільна зарплата”, – додала Наталя Гридіна.

Для того, щоби долучитися до “Армії відновлення”, потрібно звернутися в центр зайнятості. Там з майбутніми працівниками укладають трудовий договір строком на півроку. Але потім його можна продовжити. 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь