Вт, 17 Чер 25
24.6°C

Працював на окупантів: уродженець Чорнобаївки отримав 5 років в’язниці

Олена Бджола 25 Травня, 2025

П’ять років ув’язнення з конфіскацією майна отримав 44-річний уродженець Чорнобаївки Володимир Берсан, що під час окупації працював контролером на «Центральному ринку» у Херсоні. Чоловіка звинуватили у колабораціонізмі.

Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.

До початку повномасштабного вторгнення фігурант був головним спеціалістом управління споживчого ринку і департаменту економіки та інвестицій Херсонської міської ради та працівником КП «Муніципальна варта».

Контролером на захопленому херсонському ринку Берсан став 6 липня 2022 року, після того, як підписав договір про повну матеріальну відповідальність. Він збирав з продавців гроші за оренду та інші послуги.

У лютому 2023 року Берсана затримали. На той час він обіймав посаду головного спеціаліста сектору з питань сім’ї та охорони дитинства служби у справах дітей виконавчого комітету Суворовської районної ради.

Під час судового засідання колаборант заявив, що пішов працювати на окупантів, оскільки не мав за що жити. Для нього ця робота була тимчасовою.

«Я уточнив у роботодавців, що це підприємство є приватним, ніяк не пов’язане з російськими військами та працює за українським законодавством. Я написав заяву про прийом на роботу, пройшов двотижневе стажування у трьох контролерок і десь 20 липня 2022 року став до роботи», – розповів Берсан.

За словами фігуранта, працював він півтори години на день та отримував зарплатню у розмірі 9-10 тисяч гривень на місяць.

Свідки погодились зі стороною обвинувачення, що Берсан обійняв псевдопосаду після того, як у ринку з’явився новий «очільник» – Олександр Пітомець. Всі контролери, що працювали там до цього, звільнились, і керівництво ринку найняло нових.

Чоловіку інкримінували колабораційну діяльність (ч. 4 ст. 111-1 КК України). Його вирок максимальний – 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах влади та займатися господарською діяльністю протягом 15 років. Також у фігуранта конфіскують майно – половину частки квартири.

Олена Бджола

Статті автора