Повністю зруйновану війною станцію Копані відбудовувати не збираються

0
196

Станція Копані у Посад-Покровському старостаті, що знаходиться на кордоні з Миколаївською областю, була зруйнована під час бойових дій у 2022 році. Раніше тут знаходилось кілька багатоквартирних та приватних будинків. Однак через те, що селище перебувало на лінії фронту, вони були повністю знищені.

Про це повідомило видання «МОСТ».

Навесні 2022 року ЗСУ, що розташовувались у Копанях, зупинили російську армію, яка рухалась на Миколаїв. Але активні бойові дії мали свої наслідки для станції Копані.

Помічниця старости Лариса Соколова повідомила, що населений пункт відновлювати не збираються, оскільки у президентську програму внесли лише Посад-Покровське. До початку повномасштабного вторгнення тут проживало 20 мешканців, а зараз всього 10. Місцеві отримують дрова та гуманітарну допомогу.

Раніше зі станції Копані приміськими потягами звідси можна було дістатись Кривого Рогу та станції Вадим. Станом на зараз із Херсона до Кривого Рогу неможливо запустити поїзд, оскільки залізничний міст біля Старосілля теж частково зруйнований.

Один із будинків, що знаходиться на околиці станції Копані, почали відновлювати. Паркан навколо оселі вцілілий, а саме житло перекрили тарпауліном.

Розмінування у населеному пункті проводили у 2023 році. Тоді сапери обстежили поля навколо Копанів та зруйновані будинки.

Основна будівля залізничної станції у селі не знищена. Хоча її стіни побиті уламками, усередині усе ціле. Покрівлю станції перекрили, а вікна зашили плівкою та ОSB-плитами. Однак чи почне працювати залізнична станція – поки що невідомо.

  • В освітніх закладах у Музиківці облаштовують укриття. У сховищі проведуть освітлення та вентиляцію, облаштують вбиральні. Наразі тут вже проведена каналізація та зроблений ремонт у деяких приміщеннях.
  • У Чорнобаївській громаді використають досвід Нідерландів для відновлення водопостачання. Тут проведуть заходи з поліпшення якості питної води, облаштують сталі джерел живлення водопостачання. Проєкт також реалізовують у Високопільський, Нововоронцовській та Херсонській громадах.
  • Автентичні сільські будинки Херсонщини додали до онлайн-конструктора RE: Ukraine Villages. На сайті можна розробити будинок, який відповідає дизайн-коду регіону. Користувачу надають файл з ізометрією, планами, кресленнями тощо.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь