Постраждалим від підтоплення відшкодують збитки

0
134

Мешканці Херсонщини, чиє житло постраждало внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС, зможуть отримати компенсацію від держави.

Про це «24 Каналу» розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

За її словами вже є відповідна програма, у межах якої виділили перші 4,4 мільярда гривень.

Що стосується пошкодженого житла на Херсонщині, то люди отримуватимуть кошти на його ремонт. Виплата допомоги здійснюватиметься за програмою «єВідновлення». Проте якщо будинок знищено й він не підлягає відновленню, то людям надаватимуть сертифікати, за які можна придбати житло в Україні.

Випадки, коли йдеться про пошкоджене й зруйноване житло внаслідок підриву ворогом греблі Каховської ГЕС, підпадають під дію закону про виплату допомоги за програмою «єВідновлення». Отже, можна буде отримати компенсацію.

Про це заявила голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк 9 червня, повідомляє пресслужба Верховної Ради.

«Коли ми розробляли відповідний закон, що набув чинності у травні, ми передбачали, що житло буде руйнуватися не тільки в результаті обстрілів, а й у результаті інших дій, які може спричиняти агресія РФ. Тож у законі прописано, що компенсація надаватиметься за зруйноване чи знищене житло і внаслідок бойових дій, і внаслідок терористичних актів, диверсій тощо. Підтоплення, пошкодження та руйнування будинків, що відбулися через знищення ГЕС, обов’язково підпаде під дію відповідного закону», – зазначила вона.

Шуляк додала, що Кабміну, можливо, доведеться створити окрему постанову, аби врахувати деякі нюанси. Зокрема, щоб там було зазначено, що пошкодження чи руйнування сталося через підтоплення.

Жителям Херсонщини, чиї будинки постраждали від підтоплення, насамперед потрібно повідомити про це в поліцію, аби там зафіксували факт підтоплення і внесли дані в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Далі треба буде отримати в поліції витяг про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Із отриманим витягом звернутися до Управління праці та соцзахисту населення того району, де ви сьогодні офіційно зареєстровані.

За словами начальника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, станом на 9 червня внаслідок підтоплення на правобережжі пошкоджено понад 3,5 тисячі приватних будинків. З Херсонщини евакуйовано більше 2,5 тисячі людей, оселі яких опинилися у воді.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь