Мешканці Білозерки Ірині Старюченко вручили підозру у державній зраді. Під час окупації жінка обійняла посаду начальниці відділу у “податковій службі” області. Білозерчанці загрожує довічне ув’язнення.
Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.
37-річна жінка погодилась стати очільницею відділу роботи з платниками податків управління камерального контролю. Згодом, у 2023 році, колаборантка почала працювати начальницею відділу ліцензування медичної і фармакологічної діяльності у “міністерстві охорони здоров’я Херсонщини”.
Фото: Центр журналістських розслідувань
До початку повномасштабного вторгнення Старюченко була головним державним інспектором відділу планових перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі.
Фігурантку заочно підозрюють у ч. 2 ст. 111 КК України. Жінка може отримати довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Також по справі із білозерчанкою проходять ще дев’ятеро зрадників, які працювали в окупаційній податковій. Сім фігурантів – мешканці Херсона, одна жінка – з Антонівки, ще одна – з Новомиколаївки Скадовського району. Всім їм інкриміновано колабораційну діяльність – ч. 7 ст. 111-1 КК України. Санкція статті передбачає від 12 до 15 років в’язниці з конфіскацією майна.
- Нерухомість двох організаторок “референдуму” у Музиківці арештував суд. Одній колаборантці наклали арешт на квартиру, а другій – на три земельних ділянки. Жінки проводили подомовий обхід села, носили скриньку та бюлетені, вели облік виборців.
- На Херсонщині прокуратура подала позов щодо збереження заказнику “Олександрівський”. Межі об’єкта не закріплені на місцевості та не зареєстровані у Державному земельному кадастрі. Через це земельну ділянку можуть використати не за призначенням.
- Очільницю окупаційного управління праці та соцзахисту населення у Білозерці судили заочно. Жінка отримала 10 років позбавлення волі, її майно конфіскують. На своїй “посаді” вона проводила набір кадрів та погоджувала різноманітні плани і програми.