Внаслідок активних бойових дій будівля Посад-Покровського ліцею повністю зруйнована. Від лівого крила закладу залишилася купа будівельного сміття. Проте, не зважаючи на тотальну руйнацію, ліцей планують відбудувати.
За інформацією відділу освіти Чорнобаївської сільської ради, наразі дистанційно у громаді працює лише Посад-Покровський ліцей, усі інші освітні заклади знаходяться на простої. На початок навчального року, у вересні, це було єдине деокуповане село Чорнобаївської громади, тому саме Посад-Покровський ліцей взяв на себе місію залучення дітей до навчання.
Протягом березня – жовтня минулого року вчителі, які залишилися в окупації не змогли працювати дистанційно, оскільки російські військові ходили по їхнім оселям з перевірками та попереджали про заборону педагогічної діяльності за українською програмою. Крім того окупанти намагалися схилити освітян до співпраці і навіть планували відкрити Чорнобаївський ліцей. Проте зробити їм це не вдалося через брак бажаючих мати справу з країною-агресором.
Взагалі, до війни у Чорнобаївській громаді проживало більше 2000 дітей, 1354 з яких – шкільного віку. Наразі у загальноосвітніх закладах сільради дистанційно навчається 824 учні, зокрема 366 дітей, котрі мешкають на території Чорнобаївської громади. 265 дітей здобувають знання у місцевій школі дистанційно, перебуваючи в інших областях України, ще 193 – за кордоном. Третина учнів, які евакуювалися з громади, перейшла до інших шкіл за фактичним місцем проживання.
Російські військові майже повністю знищили інфраструктуру Посад-Покровського, проте після звільнення громади люди повертаються до села, зокрема, сім’ї з дітьми. Найпопулярнішим місцем серед школярів став місцевий Пункт незламності, де для дітей виділили окрему кімнату. Тут вони можуть і долучитися до дистанційного навчання, і поспілкуватися між собою.
Нещодавно уряд ухвалив рішення щодо реалізації проекту з відновлення зруйнованих населених пунктів, в рамках якого відбудують і Посад-Покровське. Відповідна програма повністю фінансуватиметься з держбюджету.
За словами старости Сергія Кулаковського, відбудову села планують розпочати саме зі школи та дитячого садка.
Фото: www.aa.com.tr