Пт, 18 Кві 25
16.2°C

Порядок бронювання працівників від мобілізації: які зміни вніс Кабмін

Тетяна Мороз 15 Березня, 2025

Уряд вдруге за останній місяць ухвалив зміни щодо бронювання. Влада запевняє, що процедура прискориться і стане ефективнішою.

Про це повідомив “Експрес”.

Під час розрахунку дозволених обсягів бронювання буде враховуватися кількість мобілізованих після 18 травня 2024 року. Це дозволятиме більш точно планувати кадрові ресурси й забезпечуватиме безперервність роботи критично важливих підприємств. Можна забронювати тих, хто стоїть на обліку, уточнив свої військово-облікові дані, не має статусу “в розшуку” чи “порушення правил військового обліку”. 

Водночас відстрочки заброньованим працівникам можна буде скасовувати раз на п’ять днів, а не на місяць, як було раніше. Нововведення дозволять підприємствам оперативніше реагувати на зміни в кадровому потенціалі, забезпечуючи актуальність списків заброньованих, та ефективніше планувати роботу. 

Важливим критерієм для оформлення відстрочки є розмір середньої зарплати працівника, який має становити не менше як 20 тисяч гривень. Швидше цей показник брався за останній квартал, а тепер — лише за останній місяць. Варто зазначити, що перевірка відповідності середньої зарплати відбуватиметься автоматично. 

Також варто зазначити, що процес оформлення бронювання відбувається повністю в електронному форматі. Щоб подати заявку на бронювання, треба авторизуватися на порталі “Дія”, обрати послугу “Бронювання працівників” та натиснути “Подати заяву”. Наступний крок – внести дані працівників, підтвердити рівень їхньої заробітної плати й підписати заяву (керівник підприємства або уповноважена особа).

Підтверджене бронювання відображатиметься у застосунку “Резерв+”. Якщо воно надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, то буде чинним на період дії критичності — до року. Зазвичай обробка заявки на бронювання займає до 72 годин. 

Тетяна Мороз

Статті автора