15.3 C
Kherson
Понеділок, 7 Жовтня, 2024

Останні новини

Попереду зима: як не лишитись без тепла

Сьогодні питанням підготовки до опалювального сезону  переймається кожна українська родина, адже в уряді попередили, що ця зима буде найскладнішою за всі роки нашої незалежності. Основні ризики пов’язані із загрозою руйнації інфраструктури. Під прицілом ворога –  електричні та теплові станції.  Росія хоче нас залишити без світла, води і тепла…

Порятунок у селі

Враховуючи ризики, багато хто  планує пережити зиму у сільській місцевості та запасається дровами. Приватний будинок обігріти легше, зокрема, з допомогою твердопаливного котла, буржуйки, печі чи каміну. Але експлуатація цих пристроїв потребує дотримання техніки безпеки.

Якщо у вас немає можливості перезимувати у приватному будинку, подбайте про утеплення квартири. Перш за все, треба зменшити вихід тепла з дому через двері та вікна: утеплити дерев’яні рами, заклеїти стики малярним скотчем, перевірити зовнішню ізоляцію вікон. У разі необхідності – поновити монтажну піну й силікон, де потрібно довкола рам, а також під зовнішніми і внутрішніми підвіконнями. Крім того, подбайте про батареї у нішах під вікнами: придбайте ізоляцію алюформ і прикріпіть її між стіною та батареєю. Таким чином тепло відбивається всередину помешкання й менше гріє зовнішню стіну. Також обговоріть із сусідами спільні дії у разі надзвичайних ситуацій.

Який обігрівач краще?

Сьогодні на ринку великий вибір електробігрівачів. Моделі різняться за потужністю, безпечністю та економічністю. Масляні обігрівачі, тепловентилятори та конвектори поступаються інфрачервоним панелям з кераміки та скла, мікатермічним та плівковим обігрівачам, які споживають значно менше електроенергії, а нагрівають швидше і краще.

Проте, перш ніж купувати електроприлади для обігріву помешкання, переконайтеся чи розрахована на відповідне навантаження електромережа будинку. Якщо мешканці будинку увімкнуть занадто багато приладів одночасно, мережа перевантажиться і вимкнеться. Тож перед придбанням електрообігрівача  порадьтеся з електриком, який визначить, яку саме потужність витримає внутрішня квартирна і будинкова мережа. Крім того, в опалювальний період дуже важлива наявність у будинку вогнегасників.

 

Тепла ковдра чи спальний мішок?

Теплі ковдри – необхідна річ у домі. Для комфортного сну взимку краще запастися пуховими та шерстяними ковдрами. Хороший варіант обігріву – спальні мішки. Найкращими вважаються пухові спальники. Вони теплі і компактні. Єдиний мінус – висока ціна (від 200 доларів). Також є спальники зі штучним наповнювачем, але вони також недешеві. Щоправда, можна пошукати такі речі у секонд-хенді.

Також важливо подбати про теплий одяг. Пам’ятайте про принцип багатошаровості, наскільки це можливо в умовах помешкання.  Важливу роль у збереженні тепла тіла відіграє термобілизна. Найкращою є білизна з шерсті мериноса. Вона недешева, але зручна і служитиме вам роками.

 

Речі, які будуть доречні

Зима може бути непередбачуваною, з аварійним відключенням світла, призупиненням водо- та газопостачання. Тож варто бути готовими до різних нестандартних ситуацій і запастися певними речами.

Напоготові варто мати:

  • павербанк, завжди заряджений;
  • свічки;
  • сірники;
  • запальнички;
  • ліхтарик;
  • радіо, яке працює не від електрики, щоби почути останні новини;
  • вода (1-2 п’ятилітрові бутлі). У разі вимкнення світла можуть не працювати насоси;
  • продукти швидкого приготування (консерви, каші, макарони);
  • термос;
  • пальник туристичний (газовий, гелевий тощо), щоби закип’ятити воду чи розігріти їжу.

Крім того, завжди необхідно мати план Б, на випадок, коли залишатися у власному житлі з певних причин стане неможливо. Обговоріть з рідними  алгоритм дій у цій ситуації, зробіть запас пального для авто, подумайте, де можна поїхати, якщо виникне така необхідність.

Зима в умовах війни – непросте випробування, але найскладніше – сама війна. Що таке насправді важкі побутові умови, знають наші захисники. Тож ми з вами повинні набратися терпіння, вчасно вжити всіх заходів щодо підготовки до зими і налаштуватися на перемогу.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info