За останню добу понад 95 тисяч гривень виманили шахраї у жителів Херсонщини
Упродовж останньої доби четверо жителів Херсонщни потрапили на гачок шахраїв. У результаті, потерпілі втратили понад 95 тисяч гривень.
Про це повідомляє поліція Херсонської області.
Жителька Херсона на одному з сайтів вирішила придбати зарядну станцію за привабливою ціною. “Продавець” попросив оплатити покупку відразу. Жінка, не задумуючись, перерахувала зловмиснику 30 тис. гривень. У результаті, горе-продавець перестав виходи на зв’язок, заявницю заблокував, а товар так і не надіслав.
Ще один мешканець обласного центру втратив 35 тис. грн під час оформлення нібито державної допомоги. Чоловікові зателефонувала невідома особа та запропонувала оформити грошову допомогу в розмірі 1000 гривень. Для цього треба було назвати код, який надійшов на телефон. Після того, як чоловік усе виконав, із його зникли всі заощадження.
Жінка із Великої Олександрівки у соціальній мережі вирішила купити дрова за привабливою ціною. У результаті, потерпіла втратила 10 тисяч гривень.
Мешканка Бериславського району стала жертвою банківських шахраїв. Потерпілій зателефонував невідомий, представився працівником служби безпеки банку і під приводом недопущення шахрайських дій на банківських рахунках. Таким чином він випитав всі реквізити картки заявниці. Після цього з рахунку зникло 20 тис. гривень.
Як повідомляє поліція, за всіма фактами слідчі розпочали провадження за ст. 190 “Шахрайство” Кримінального кодексу України.
Щоб не стати жертвою шахраїв, треба перевіряти інформацію із достовірних джерел. Якщо ж телефонують з банку, варто звернутися на гарячу лінію і ні в якому разі не надавати нікому особистих банківських даних, зокрема пін-коду, СVV-коду, терміну дії карти, паролі з SMS-повідомлень. Варто знати, що коли просять озвучити такі дані, то це точно зловмисники.
- П’ятеро мешканців області за останні дні серпня через злочинні дії інтернет-злочинців втратили всі свої заощадження. Постраждалим області у месенджери прийшли повідомлення нібито від знайомих, які просили негайно позичити кошти.
- Кібершахраї вкрали 2 тисячі гривень у жительки Чорнобаївки. Жінка довірилась повідомленню від своєї “колеги” та позичила їй кошти, переказавши їх на картку.
- Двоє мешканок Чорнобаївської СТГ потрапили на гачок інтернет-злодіїв, що прикинулись їхніми родичами та попросили грошей у борг. Жінкам прийшли повідомлення від сестри та доньки з проханням перерахувати потрібну суму. Згодом виявилося, що потерпілі контактували з шахраями.