Понад 300 мешканців Чорнобаївської громади скористалися програмою “єВідновлення”

0
179

Вже понад рік в Україні діє державна програма відновлення майна, що було пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України – “єВідновлення”. За цей час нею скористались 336 жителів Чорнобаївської ТГ.
Про це повідомила Чорнобаївська сільрада у Facebook.
У Чорнобаївській громаді була створена комісія, яка призначає компенсацію. За рік фахівці розглянули 333 заяви на 19 засіданнях, а перше з них було проведене 22 червня 2023 року. 150 власників будинків та квартир, що були пошкоджені,  отримали більше 22 мільйонів гривень компенсації.
Сертифікати для покупки житла на суму понад 21 мільйон гривень видали 15 особам. Також комісія провела верифікацію за чотирма об’єктами, у всіх випадках було підтверджене цільове використання грошей.
Для отриманні компенсації потрібно:
1) Перевірити реєстрацію майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Реєстрацію можна пройти у ЦНАПі Чорнобаївської сільради.
2) Подати заяву про пошкоджене/знищене майно через «Дію» або ЦНАП. Разом із паперовою заявою надаються оригінали документів, що підтверджують право власності на житло, техпаспорт, знімки пошкодженої нерухомості.
3) Комісія обстежує пошкоджене/знищене майно та складає акт обстеження.
4) Для отримання компенсації потрібно відправити заяву через ЦНАП або «Дію».
5) Комісія розглядає заяву, визначає розмір компенсації, проводить розрахунок пошкоджень та складає чек-лист.
6) Заявники отримують повідомлення про дату проведення засідання. Також власник може оскаржити рішення комісії або відмовитися від компенсації.
Чорнобаївка знаходиться у переліку територій, на яких ведуться бойові дії, тому компенсація призначається лише за знищене, а не пошкоджене майно. Через це кошти не видають і власникам 19 підтоплених будинків. Проте комісія продовжить розгляд заяв після того, як з села знімуть цей статус.
Також для отримання грошей необхідно не мати судимостей. Компенсацію не призначають і колаборантам.
Після того, як заявники отримують компенсацію, їм потрібно відзвітувати за використані кошти. Протягом 5 років можна використати сертифікат на придбання нерухомості, 1 – компенсацію за категорією «А», 1,5 – компенсацію за категорією «Б».
У разі виникнення запитань стосовно відновлення житла можна звернутись до ЦНАПу Чорнобаївської сільради за тел. 0990745504.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь