Поляки допоможуть мешканцям Інгульця, які постраждали внаслідок підтоплення

0
59

Вчора начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін побував у населених пунктах Дар’ївської ТГ та оцінив масштаби руйнації житлового фонду.

Інформація про візит керівника області з’явилася у Телеграмі Херсонської ОВА.

 Білозерка.info  Білозерка.info

“Відвідав ці населені пункти. Там люди вже намагаються привести до ладу оселі, рятують майно, що залишилося. Про трагедію говорять з болем і водночас – мужністю.
Маємо план відновлення сіл, які постраждали. І вже почали втілювати його у життя. У кожному населеному пункті – свій обсяг робіт. Але скрізь обов’язково – відкачування води з осель, забезпечення будівельними матеріалами, водою та їжею”, – написав Олександр Прокудін на своїй сторінці у Телеграмі.

Наразі у підтоплених селах, зокрема Дар’ївці, Федорівці та Інгульці, тривають відновлювальні роботи. Відучора Інгулець – з газопостачанням, а сьогодні енергетики оперативно підʼєднали село до електропостачання.

Місцеві мешканці розповідають, що у зоні підтоплення тут опинилося понад 80 будинків, 50 з яких майже повністю пішли під воду. Вода прибувала так швидко, що люди навіть не встигли врятувати хоч якесь майно, адже спершу намагалися убезпечити домашніх тварин.

“Біда згуртувала наших  людей, кожен намагався хоч якось допомогти тим, хто постраждав внаслідок підтоплення. У місцевих магазинах з них навіть гроші за продукти не брали. Хтось ніс одяг, хтось – продукти, хтось дав прихисток у своєму будинку та взяв до себе худобу. Поки не було світла люди вмикали генератори і давали односельцям воду зі своїх приватних свердловин. Крім того, нам доставили допомогу волонтери”, – розповідає місцева мешканка Галина.

 Білозерка.info   Білозерка.info

Начальник ОВА повідомив, що у відбудові населеного пункту допоможуть благодійники з Польщі.

Про це Прокудін домовився з Бартошем Ціхоцкі, Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні. Він підтвердив, що Польща готова взяти шефство над Інгульцем.

За інформацією Херсонської ОВА, 60 працівників з різних районів Київської області, які мають усе необхідне спорядження, допомагатимуть мешканцям Херсонщини повернутися до нормального життя.

Вони візьмуть участь у відновленні електромереж, розчищенні затоплених територій, зборі і вивозі сміття, здійснюватимуть ремонт каналізаційних мереж.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь