28 C
Kherson
Неділя, 24 Вересня, 2023

Останні новини

Письменники Брати Капранови зустрілися з білозерськими ліцеїстами

 Білозерка.info

21 лютого у Білозерському ліцеї зустрічали незвичайних гостей. До закладу завітали відомі українські письменники – брати Капранови. Поважні гості розповіли про свою творчість та її результати. Зокрема, презентували три власні видання – «Історія української незалежності», «Веселих свят» і «Майдан: таємні матеріали».

За словами авторів, у написанні книг вони орієнтувалися на сучасні потреби суспільства: доступність викладу інформації, цікаві ілюстрації, зручність користування. Білозерські школярі матимуть можливість оцінити видання, адже письменники презентували книжки шкільним і районній бібліотекам.

Брати Капранови народилися 24 липня 1967 року в м. Дубоссари, нині Молдова. Дитинство минуло в Очакові Миколаївської області, де у 1984 році закінчили середню школу. Українську мови не вивчали. Крім загальноосвітньої, закінчили ще спортивну (греко-римська боротьба) та музичну (фортепіано) школи. Вищу освіту отримували в Уральському політехнічному інституті в Свердловську та Московському енергетичному інституті за фахом «Технічна кібернетика».

У 1988 одружилися із сестрами-близнючками та переїхали до Москви. Працювали на різних посадах у фармацевтичному та виноробному бізнесі. На початку 90-х у Москві організувався потужний український діаспорний рух. Брати Капранови в цей час видавали московську українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати». Тоді ж почали писати свою першу книжку «Кобзар 2000». Капранови працювали над нею10 років, а закінчили вже 1998 р. у Києві, адже вирішили повернутися в Україну, бо за кордоном їм не особливо усміхалася перспектива самореалізації.

У 2000 р. стартувало видавництво «Зелений пес», яке очолили Віталій та Дмитро. Першою книжкою став роман Леоніда Кононовича «Я, зомбі». У 2001 р. вийшов «Кобзар 2000» братів з ілюстраціями Владислава Єрка. Сьогодні «Зелений пес» видає понад 60 назв українських книжок щороку і є одним з лідерів на ринку художньої літератури. 21 березня 2016 року Брати Капранови презентували свій новий роман «Забудь-річка». 27 травня 2015 року Брати Капранови стали ведучими тележурналу соціальних розслідувань «Брат за брата» на телеканалі ZIK.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info