3.7 C
Kherson
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Останні новини

Після школи не обов’язково одразу ставати студентом Університету

Привіт! Мене звати Щоголь Данило, мені 18 і після школи я не пішов навчатися до університету. Для себе обрав інший шлях на цей рік , а саме – Українську академію лідерства.

Українська академія лідерства –  це 10-місячна програма особистісного та суспільного розвитку на основі цінностей для випускників шкіл віком від 16 до 20 років з усіх регіонів України. Академія має 7 осередків: у Києві, Львові, Харкові, Полтаві, Миколєві, Маріуполі та Чернівцях. УАЛ допомагає молоді зрозуміти своє призначення, пізнати країну та світ, усвідомлено обрати майбутню професію та розкрити лідерські якості. Наша мета  – вплинути на глибинні соціальні процеси в українському суспільстві шляхом формування покоління молодих людей, які беруть відповідальність за нашу націю та мають необхідні для цього здібності.

Я довго не міг визначитися , ким хочу стати і яку професію обрати. Тому вирішив не поспішати, уважніше придивитися та взяти так званий “gap year” – ніби рік для розвитку між школою та університетом. Забігаючи наперед можу з упевненістю сказати, що я ні разу не пожалкував про те, який шлях обрав.

Уявіть собі, що на 10 місяців ви приїжджаєте в інше місто ( в моєму випадку з маленької Дар’ївки до столиці України – Києва), живете в одному приміщенні з 40 незнайомими такими самими підлітками зі всієї України, включаючи ОРДЛО та Крим, та розвиваєтеся в трьох напрямках : емоційному, фізичному та інтелектуальному. Протягом цього року ми зустрічалися з успішними та впливовими людьми (президенти, міністри, бізнесмени, посли); вчилися у викладачів із  найкращих університетів країни (таких як Ярослав Грицак, Михайло Винницький, Орися Демська, Павло Шеремета); досліджували українські міста та кілька нових країн, адже експедиції – важлива частина нашої програми. Однією з таких країн є Ізраїль, де ми досліджували державотворення та культурні традиції, а також мали б їхати до Німеччини, але у зв’язку з всесвітньою пандемією – не сталося. Проте ми знайшли вихід і організували собі поїздку в онлайн форматі!

Великою частиною програми в УАЛ є суспільний розвиток: волонтерство, заходи для місцевої громади , проєкти. Можу сказати, що в Академії я став менеджером освітньої онлайн-програми ”Знайомтесь, це проєкт” для 55 підлітків з 9 районів міста Києва, яка перемогла в конкурсі проєктів від Департаменту суспільних комунікацій в КМДА і отримала фінансування більш ніж на 90 000 грн. Ми навчаємо підлітків як робити власні проєкти, як взаємодіяти з владою. Ми вже випустили 11 команд, 6 з яких вже почали втілення своїх проєктів для громади м. Києва.

Варто додати, що в Академії ми багато часу приділяємо своєму фізичному розвитку: займаємося футболом, волейболом, баскетболом, йогою, танцями та силовими вправами. Саме в Академії я пробіг свій перший напівмарафон (21,1 км), чим дуже пишаюся.

Я дуже радий і вдячний за те, що зі мною за останній рік трапилася така історія,  як Українська Академія Лідерства, адже, на мою думку, вона робить величезний внесок у розвиток майбутнього України.

 Цьогоріч Академія готова прийняти на навчання близько 320 підлітків 16-20 років зі всієї країни, покриваючи їх навчання грантом в 300 000 грн.

Якщо у вас є підлітки, яким було б цікаво взяти участь в такій програмі , то подати заявку можна на сайті : http://join.ual.ua

Прочитати про мою історію можна за хештегом: #життя_в_Академії

Вдячно, 

Щоголь Данило 

студент УАЛ Київ 2020

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info