21.6 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Пільгове перевезення: запитань більше, ніж відповідей

 Білозерка.info

Після зустрічі громадян із перевізниками та представниками Білозерської РДА у присутніх громадян у питанні  пільгового перевезення та підвищенні тарифів залишилося більше запитань ніж відповідей.

Минулого вівторка у райдержадміністрації представники компаній-перевізників, які працюють на території району, відповідали на запитання обурених мешканців Білозерської селищної ради та Кізомиської сільської ради стосовно організації пільгових перевезень та підвищення тарифів.

Допомогали їм у цьому голова райдержадміністрації Віктор Романов,  заступник голови райдержадміністрації  Віктор Корнієнко та начальник управління соціального захисту населення РДА Тетяна Самойлова.

Саме допомагали, тому що по суті захищали інтереси перевізників та відверто були незадоволені запитаннями присутніх членів територіальних громад, через що навіть погрожували закрити зустріч.

Зокрема, Тетяна Самойлова почала свій виступ із таких слів: «Я повинна захищати Ваші інтереси, але сьогодні буду захищати перевізників». Після чого розповіла про те, що у районному бюджеті коштів не вистачає, сума  компенсації  пільгового перевезення ду-у-же велика, але точної цифри не змогла назвати, як не змогли її озвучити  ані представники компаній-перевізників, ані голова райдержадміністрації Віктор Романов та заступник голови райдержадміністрації  Віктор Корнієнко. Плуталися і в формулах розрахунку компенсаційних виплат. Завершила виступ про те, що  на перше півріччя у бюджеті передбачено 700 тисяч гривень, з яких перевізникам поки що сплатили лише половину і тільки за підсумками виконання бюджету за перше півріччя буде відомо чи виконають зобов’язання. 

Для представників Кізомиської сільської ради дуже гострим було питання  малогабаритних маршрутних автобусів, нерегулярності та  незручності у часі соціальних рейсів. Значне обурення визвало те, що соціальні рейси визначили без врахування потреб тих людей, для яких вони саме і запроваджені.

Після  запитань та пропозицій із цього приводу від депутатів Кізомиської сільської ради із фракції «Прозорість» голова райдежадмістрації Віктор Романов нагадав про те, що наш район – один із небагатьох, де виділяються кошти на безкоштовне перевезення і якщо щось не подобається, то для громадян Кізомиської сільської ради взагалі скасують пільгові перевезення.

Складається теке враження, що для того, щоб принизити громадян і плекати у них комплекс меншовартості, держава спеціально визначила пільгові категорії громадян для безкоштовного проїзду. А усі дії із організації цих перевезень робляться для «галочки».

Також піднімалися питання хамства водіїв, відмова у продажі білетів пільговим категоріям громадян за відсутності місць для сидіння. На це керівники компаній – перевізників запропонували у конфліктних випадках відразу звертатися до адміністрації підприємств, адже вони не завжди отримують цю інформацію.

Окремим питанням розглядали підвищення тарифів. Вже другий рік поспіль тарифи визначають самі перевізники. Після відповідної постанови Кабміну обласна адміністрація втратила право на контроль за цінами на даний вид послуг. Обґрунтованість підвищення вартості проїзду на маршруті встановлює антимонопольний комітет.   І тепер виявляється два перевізника в одному напрямку здійснюють перевезення,  тільки собівартість за 1 км у ТОВ  «Хеpсoнське ATП 16527» 0,5 грн., а у ТОВ «Іксора» 0,68 грн. за 1 км.

Директор ТОВ  ”Хеpсoнське ATП 16527» Юрій Монастирьов повідав про нелегкий «хліб» перевізників, як їм важко обслуговувати, купувати, ремонтувати автобуси і  жалкував, що для перевізників  немає дотацій із бюджету.

У підсумку  для громадян Кізомиської сільської ради пообіцяли встановити з 05.07.2017  більш зручний час відправлення для соціальних рейсів та збільшити їх пасажиромісткість.

В свою чергу представники Кізомиської сільради запросили представників перевізника та районної адміністрації на зустріч  08.07.2017 року на 12-00 до Велетенського БК для більш детального і результативного діалогу із громадою.

Альона Зелінська,

депутат Кізомиської сільської ради

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info