Керівник будівельної фірми привласнив майже чотири мільйони гривень державних коштів, коли виготовляв мобільні залізобетонні укриття для громад Херсонщини. Слідчі повідомили зловмиснику про підозру про заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах. Йому загрожує від 7 до 12 років ув’язнення.
Про це повідомила поліція Херсонської області в Telegram.
Підрядник виготовив на замовлення Херсонської ОВА 10 залізобетонних укриттів. Експертиза встановила, що конструкції загальною вартістю 3,86 млн грн не відповідають встановленим стандартам.
За словами заступника начальника поліції Херсонщини Миколи Вербицького, у 2023 році 66-річний житель Миколаєва, директор приватного будівельного підприємства, уклав договір на виготовлення продукції із Департаментом із питань цивільного захисту та оборонної роботи ХОВА. Опісля укриття були встановлені зокрема на території Білозерки, яка знаходиться під щоденними обстрілами армії РФ.
Під час виконання договору фігурант вигадав злочинну схему збагачення – заниження вартості виготовленої продукції шляхом заниження якості бетону.
Слідчі з’ясували, що ці залізобетонні укриття не відповідали встановленим вимогам та виготовлені з бетону значно нижчої міцності, ніж виробник вказав у звіті.
Дії підприємця правоохоронці кваліфікували як “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”. Він отримав підозру, вирішується питання про обрання відповідного запобіжного заходу.
- Жертвою кіберзлодіїв став житель Херсонщини, який намагався придбати автівку через інтернет. Зловмисник, який видав себе за власника авто, погодився пригнати автомобіль лише за умови повної передоплати. Довірливий покупець погодився на це і перерахував аферистові 197 000 гривень.
- Правоохоронці взяли під варту злочинця, який поцупив золоті прикраси у мешканця обласного центру, що має інвалідність. Крадія затримали у Степанівці, де він продав награбоване. Злочинцем виявився 30-річний рецидивіст з Кізомиса Білозерської громади.
- Двоє чоловіків з Білозерки та Киселівки потрапили на гачок кіберзлодіїв, коли збирались купити ноутбук і телефон у інтернеті. Вони перерахували гроші “продавцям”, однак свого товару не отримали.