Підприємиця з Чорнобаївки відновила власну справу за державний грант

0
220

Юлія Рощенко – підприємиця з Чорнобаївки, яка до початку російського вторгнення розвивала власну справа у сфері поліграфії. Через окупацію жінка виїхала з рідного села, однак після звільнення повернулась і відновила свій бізнес.
Історію бізнес-леді розповіло “Суспільне”.
Поліграфічними послугами Юлія Рощенко займається 13 років. Після повернення до Чорнобаївки жінка спочатку не планувала відновлювати власну справу. Згодом свою думку змінила. Запустити бізнес мешканці Херсонщини допомогла державна програма єПідтримка.

“Коли ми поверталися, ми планували розв’язувати побутові питання з будинком, бо лишалася мама, підтягнути здоров’я, бо тут були лікарі, і думали десь далі щось думати. Але одразу місцеві жителі, які нас зустріли, сказали, що треба послуги, треба робота, є попит. І якось воно саме по собі закрутилося”, – повідомила пані Юлія.

Завдяки грантовій підтримці, у Чорнобаївці у підприємиці почали працювати робітниці. Потім жінка вирішила переїхати до Херсона, бо в обласному центрі мала багато клієнтів. Грант на відновлення бізнесу Юлія Рощенко отримала від Херсонського обласного центру зайнятості за 3 місяці.
У поліграфії чорнобаївської бізнес-леді виготовляють різну продукцію: від невеличкої візитівки до широких форматів. Також тут можуть друкувати на тканині.

“Перший метод друку у нас іде сублімаційний. Це повністю власне виробництво – нанесення чорнил у саму тканину під дією температури та тиску. Це те, чим пишаємося – друк на полотні або на холсті, друк на тканині. Є льон натуральний, і є синтетичний акрил. У нас також є полотно, на якому ми можемо друкувати портрети, картини, постери”, – поділилась Юлія Рощенко.

Коли жінка тільки започаткувала власну справу, то мала небагато техніки – тільки комп’ютер та принтер. На поліграфіста Юлія навчалась у Херсонському коледжі та відвідувала спеціальні курси.
Наразі через безпекову ситуацію обладнання поліграфії знаходиться у підвалі будинку у Чорнобаївці. На жаль, через російську агресію деяка законсервована техніка постраждала, а в партнерів підприємиці на типографії, які пропонували послуги широкоформатного друку, навіть вкрали оснащення.
Юлія Рощенко вважає, що їй вдалось відновити роботу у довоєнних масштабах. У її команді з’явилось двоє нових працівниць-дизайнерок.

Пані Юлія мріє про розвиток поліграфії у Херсоні, збільшення кількості робочих місць у відповідній сфері та обсягів виробництва.

“Для себе мрію про мирне небо на нашому півдні, щоб у нас все було на такому рівні, щоб хотілося сюди повернутись людям”, – розповіла підприємиця.
Фото – Суспільне

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь