17.7 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Підліток із Чорнобаївки пережив полон та знущання російських військових

В період окупації Чорнобаївки російські військові викрали та тримали в полоні 14-річного Івана Федину. Місцевого школяра запроторили до катівні, де допитували та били разом з іншим підлітком.

Сюжет про Івана Федину зняли журналісти польського телебачення TVP VOD. Відео з українськими субтитрами оприлюднила на своїй сторінці в соцмережі Кам’янець-Подільська міська рада.

За словами підлітка, у період окупації багато односельців внаслідок ворожих обстрілів отримали поранення.  На очах Івана загинули двоє чоловіків. Наслідки російської агресії проти мирного населення хлопець відчув і на собі. Під час чергового обстрілу Чорнобаївки уламок снаряду влучив йому у плече. Після отримання поранення школяр місяць лежав у лікарні.

 Білозерка.info

Проте на цьому випробування для Івана не завершилися. Хтось із місцевих доніс на хлопця окупаційній владі і до родини прийшли російські військові. Намагання батьків захистити сина виявилися марними. Російські військові надягли йому на голову мішок та повезли до катівні.

У полоні підліток пережив фізичне та психологічне насилля. Окупанти звинуватили школяра у шпигунстві.

Разом з іншим підлітком Івана завели до підвалу, наказали стати на коліна та покласти  руки за голову. Солдат цілився в підлітків з автомата й кричав на них.

«Ударив мене в ногу. Я зробив крок на колінах — він ударив знову. Мене ніби зламало навпіл. Били й мого друга Валентина. Вдарили його прикладом по голові. Я кричу, а він уже непритомний. Потім нас замкнули. Повернулися хвилин за 30-40. Валік прийшов до тями після того, як облили його водою. Валік ще лежав, а я вже приходив у себе», – розповів Іван.

За словами підлітка, після цього його разом із другом витягнули з підвалу й сказали, що з ними «ще не закінчили». Пригрозили, що повернуться по них, та відпустили.

Зараз 14-річний Іван Федина проходить психологічну реабілітацію в Кам’янці-Подільському разом зі ще 80 дітьми з прифронтових територій за програмою «Дітям війни».

За інформацією Офісу Генерального прокурора, станом на ранок 8 лютого 2023 року більше ніж 1381 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 461 дитина загинула та понад 920 отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Ці цифри не остаточні. Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 443, Харківській – 270, Київській – 123, Херсонській – 86, Запорізькій – 84, Миколаївській – 83, Чернігівській – 68, Луганській – 66, Дніпропетровській – 63.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info