
Під час окупації допомагав “паспортизувати” населення: житель Білозерської громади отримав підозру
Мешканцю Білозерської ТГ, що працював в окупаційному “МВД”, заочно вручили підозру у колабораціонізмі.
Чоловік проводив “паспортизацію” жителів області. Тепер йому загрожує до 15 років ув’язнення.
Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура у своєму Telegram.
На співпрацю з Росією білозерець пішов улітку 2022 року. Окупанти призначили його “в. о. спеціаліста відділу паспортно-візової служби управління громадської безпеки” у “ГУ МВД Херсонской области”.

Фігурант займався видачею “адресних довідок”, які були потрібні для оформлення російського паспорта. Він перекладав документи з української на російську мову, ідентифікував людей.
Зрадника підозрюють у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України). За вчинений злочин він може отримати від 12 до 15 років ув’язнення із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін від 10 до 15 років із конфіскацією майна або без такої.
- 38-річному російському окупанту вручили другу підозру у порушенні законів та звичаїв війни. Військовий у Станіславській громаді ґвалтував жінку та примушував до сексуальних дій неповнолітню дівчину.
- Литовські та латвійські фірми купують у Білорусі олію з ріпаку, який вкрали з лівобережжя Херсонщини. Білоруська компанія “Агропродукт” протягом перших 6 місяців 2024 року продала ЄС 90,4 тисячі тонн ріпакової олії за 67,7 мільйонів євро.
- Правоохоронці у Києві взяли під варту колаборантку та колишню педагогиню з Херсона. Зрадниця депортувала шестеро дітей до Криму. Фігурантці вручили підозру у воєнному злочині, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.