Херсонська дизайнерка малювала картини в окупованій Чорнобаївській громаді

0
156

Надія Білецька – херсонська ілюстраторка та дизайнерка. Під час окупації правобережної частини області вона перебувала у Чорнобаївці. Саме там художниця взялась за створення малюнків, у яких закликала світ закрити небо над Херсонщиною. Роботи художниці стали популярними у соцмережах, однак тоді своїм ім’ям вона їх не підписувала. Лише після того, як Білецька виїхала з окупації, вона розповіла журналістам про створення цих ілюстрацій.
Історією Надії Білецької поділилось “Суспільне”.
Коли тільки розпочалось повномасштабне вторгнення, ілюстраторка бачила багато публікацій у соціальних мережах з проханнями “закрити небо”. Тому Білецька вирішила і сама долучитись до цього процесу.

“Ми переховувались недалеко від Чорнобаївки. І тому кожне потрапляння, яке “один-нуль”, “два-нуль”, ми відчували, чули. Всі казали – це зачароване місце, це там відьми наврочили. І я подумала, чому б відьмам не народитись. От так народились відьмочки-дівчата, які закривають небо. Я їх малювала, а потім скидала в Мережу, коли інтернет могла зловить. Ділилася з друзями, які були на неокупованих територіях, і потім видаляла. Бо якщо хтось прийде подивиться, то це дуже недобре. От і хтось з команди запустив їх у Мережу”, – розповіла ілюстраторка.

Лише з третього разу сім’я Білецької змогла виїхати із окупованої на той момент Чорнобаївки. Всі малюнки та ескізи художниця видалила. В останній раз родина їхала околицями, місцеві допомагали їм і розказували, де знаходяться російські блокпости та як їх краще об’їхати.
Наразі Надія працює над графічною мапою України. Це серія робіт-пазлів, які у певній послідовності створюють карту України.

“Кожна ця ілюстрація демонструє якусь грань війни в Україні. Там є і волонтери, і окуповані території, люди-біженці на вокзалі, українці у Європі, як їх там зустрічають”, – поділилась подробицями Білецька.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь