30.5 C
Kherson
Субота, 22 Червня, 2024

Останні новини

Під час карантину Нацполіція отримала 42 тисячі викликів щодо вчинення домашнього насильства

З початку року поліцейські притягнули до адміністративної відповідальності 34 тисячі осіб за вчинення домашнього насильства, повідомляє Національна поліція  

Крім того, слідчі направили до суду понад 470 кримінальних проваджень щодо вчинення домашнього насильства та винесли понад 11 000 термінових заборонних приписів. Про це сьогодні, 10 квітня, повідомив  начальник Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Сергій Альошкін.   

За його словами, до введення карантинних заходів, з 1 по 11 березня,  до Національної поліції на лінію 102  надійшло близько 18 тисяч звернень громадян, які попередньо кваліфіковано як домашнє насильство. У середньому за добу  це становить 1 600 – 1 650  повідомлень.

У період запровадження карантинних обмежень, з 12 березня по 7 квітня, до Нацполіції на телефонну лінію 102 надійшло близько 42 тисяч таких викликів, зокрема у середньому за добу – 1,5 тисячі звернень.

 

«Слід зазначити, що введення карантинних заходів не впливає на ефективність роботи органів поліції, зокрема на реагування на факти вчинення домашнього насильства. Крім того, збільшення фактів вчинення домашнього насильства у зв’язку з карантином  не зафіксовано. Водночас ми готові оперативно реагувати у разі  збільшення таких випадків»,- зазначив Сергій Альошкін.

Він додав, що упродовж нинішнього року поліцейські зафіксували найбільше фактів психологічного насильства, зокрема – 31 тисячу фактів, близько 3 000 – це повідомлення про фізичне насильство і майже 300 фактів – це економічне насильство.

«На даний час територіальними органами поліції до адміністративної відповідальності притягнуто майже 34 тисячі громадян за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також слідчі підрозділи направили до суду  472 кримінальні провадження за фактами вчинення домашнього насильства. Відтак фігуранти будуть притягнуті  до кримінальної відповідальності за статтею 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу», – повідомив начальник Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції.

Практика показує, що повторне вчинення домашнього насильства становить 15 відсотків від загальної кількості викликів. Відтак поліція діє згідно з чинним законодавством. І такий вид обмежувального термінового заходу як заборонний припис виноситься і в умовах карантину.

Зокрема в березні цього року поліцейські застосували близько чотирьох тисяч приписів. В січні винесено  3 700 заборонних приписів, а в лютому – 3 600.

«Хочу звернутися до громадян: не терпіть насильство! Якщо  ви стали жертвою домашнього насильства або свідками домашньої тиранії, звертайтеся до органів поліції за телефоном 102. Крім того, за інформаційною підтримкою ви можете звернутися на «гарячу лінію» Кабінету Міністрів України за номером 15-47», – зазначив начальник Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Сергій Альошкін. 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info