21.6 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Перші ОТГ Білозерщини отримали землю у комунальну власність

Перші 16 об’єднаних територіальних громад у дев’яти районах на Херсонщині отримали у комунальну власність землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Загальна площа переданих 1909 земельних ділянок склала 43 013 га.

 Білозерка.info
Підписані та скріплені печатками акти прийому-передачі головам громад вручив начальник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Ігор Шапран. Він, зокрема, зазначив, що передача прав розпорядження сільськогосподарськими землями на місця дасть можливість ОТГ наповнювати місцеві бюджети, щоб створювати відповідні умови для розвитку громад.

Документи про передачу земель підписали  також голови Білозерської, Станіславської, Музиківської ОТГ Білозерського району.

На Херсонщині на початок року було створено 26 об’єднаних територіальних громад, які свого часу підписали меморандуми про передачу земель за межами населених пунктів. Решта ОТГ отримають землі у комунальну власність до кінця року.

Довідково: 31 січня Уряд схвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін у законодавстві.
Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info