Наступного тижня в Україні стартує навчальний рік. Тож підготовка до нього іде повним ходом не лише в освітян, а й у батьків.
Скільки цього року коштує зібрати школяра перед першим вересням – цікавилися журналісти нашого видання.
Сьогодні ринок пропонує канцелярське приладдя на всякий смак і гаманець. Варто зазначити, вартість того, що потрібне школяру для навчання, суттєво відрізняється – навіть у різних регіонах ціна може бути різною. Звичайно, суми на цінниках також залежать від якості товару та його виробника.
Багато батьків зараз надають перевагу закупам у онлайн-магазинах.
“Наш тато мобілізований, тож я сама з двома школярками… А ще працюю шість днів на тиждень… Тож ринок, магазини – не мій варіант. Надаю перевагу онлайн-шопінгу. От сіли з доньками, пошукали в інтернеті, порівняли ціни, фірми – і обрали все потрібне. Цікаво, що є сайти, де пропонують безкоштовну доставку, якщо набрали товару на певну суму. Мені це вигідно, адже дві школярки як-не-як…” – розповідає пані Ольга, яка має статус ВПО.
Ціни на шкільне приладдя, яке пропонують в інтернеті, також суттєво різняться. Однак як говорить Ольга, якщо добре пошукати, все обдумати, то можна суттєво зекономити:
- зошити – від 6 грн;
- щоденник – від 30 грн;
- сині ручки – від 4 грн;
- обкладинки для зошитів та підручників – від 20 – 30 грн за набір;
- кольорові олівці – від 25 грн;
- лінійка – від 10 грн;
- альбом для малювання – від 25 грн;
- пенал – від 20 грн;
- ножиці – від 19 грн;
- простий олівець – від 2 грн;
- кольоровий папір – від 14 грн;
- пластилін – від 25 грн;
- циркуль – від 30 грн;
- кольоровий папір – від 49 гривень;
- кольоровий картон – від 55 грн;
- ножиці – від 24 гривень.
За шкільний ранець батькам доведеться заплатити від 650 грн – звичайно, що якісніший наплічник, то і ціна вища. Щодо одягу, то за найнеобхідніше батьки школяра молодшої школи змушені заплатити ще як мінімум 4-5 тисяч гривень.
“Одяг, взуття – то все індивідуально. У нас у школі форми не вимагають, тож уже з весни моніторю сайти, вишукую акції – думаю, прораховую, як виростуть дівчата за літо, замовляю. А ще, в мене дві дівчинки, різниця між ними 2 роки, то багато чого молодшій дістається від старшої… Якби усе зараз отак купувати індивідуально кожній, думаю, десь п’ять-шість тисяч на дитину пішло б дуже легко…” – ділиться досвідом Ольга.
Мама школярок запевняє, що коли наперед планувати і трохи собі продумувати покупки, то не так усе й страшно перед першим вересням.
Та найважливіше, каже Ольга, щоб у підвалах учні поменше часу проводили і батьків дочекалися, а ціни, одяг, нове приладдя – то другорядне…
Тетяна Мороз