Переселенка зі Станіслава заснувала анімаційну студію на Вінниччині

0
327

Студія зі створення мультфільмів працює з квітня 2024 року в Козятині на Вінниччині. Режисерами та сценаристами анімаційного кіно є діти, а керує процесом Надія Швець, переселенка зі Станіслава.
Про нашу землячку зняла сюжет ТРК “Вінниччина”.
Малюки у Козятині виготовляють героїв із пластиліну та вигадують для них цікаві історії. Схожий гурток пані Надія вела у рідному Станіславі, у дитячому садочку “Казка”.

“У створенні мультфільму найголовніше, щоб дитина пройшла всі етапи сама. Щоб вона спочатку створила сценарій, зліпила свого героя, озвучила його також самостійно, потім познімала і в кінці це все побачила на екрані”, – вважає пані Надія.

Саме Надія Швець запропонувала у просторі “Доброго Козятина” створити анімаційну студію. Вона — мама чотирьох діток. Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну та жорстокі обстріли Станіслава у листопаді 2023 року Надія разом із сім’єю переїхала спочатку до Глуховця, а потім до Козятина.

“Я познайомилася з волонтерами “Доброго Козятина” і розповіла, що вмію створювати мультфільми з пластиліну, запитала, чи можна тут таке організувати. Тепер разом із Надією Гонтар ми займаємося анімаційною студією”.

Надія Швець вже керувала подібною студією на рідній Херсонщині до повномасштабного вторгнення.

“Я працювала соціальним педагогом, але оскільки у нас в садочку не було психолога, я проводила велику роботу як психолог. Дітям цікаві мультфільми, тож на їх основі вирішила навчати дітей моральних цінностей. Мою програму затвердили у Херсонській академії безперервної. На одному із занять мене дитина запитує: “Чому ми тільки дивимося мультик? Ми можемо його зробити?” Я подумала, що, мабуть, можемо. Почала шукати інформацію в інтернеті та створила експериментальну групу. У нас тоді навіть штатива не було. Мені зробили саморобний штатив, який кріпився металевою конструкцією зі звичайної м’ясорубки”.

Наразі анімаційну студію у просторі “Доброго Козятина” відвідує 12 дітей. Вони різної вікової категорії, але дуже добре ладнають. Іноді приводять з собою друзів, тож коло учасників розширюється.

“Підлога на декораціях у нас із пластиліну, щоб було зручно фіксувати фігурки. Фони малювали батьки та наші волонтери. А ось у нас паперовий макет козятинського вокзалу та ресторан “Імператор” зсередини. Його зробив хлопчик Адріан”.

Тож місцеві діти знімають мультик про Козятин. Колись малеча зі Станіслава створювала подібний мультик та показала у ньому легенди про створення села. Це відео, яке показала їм пані Надія, надихнуло вихованців козятинської анімаційної студії.

“Ми запропонували розпитати про Козятин у дідусів, бабусь, вчителів, піти до музею. Діти зібрали інформацію і придумали цікавий мультик про Козятин у різні часи”.

Надія Швець каже, що студія анімації для дітей корисна ще тим, що вони хочуть відчути визнання за пророблену роботу.

“У нас раніше була традиція влаштовувати церемонію “Оскар” після того, як вже був готовий продукт. Ми стелили доріжку, діти виходили гарно вбрані, махали ручкою, їм дарували статуетки. Ми давали різні номінації: “Найкращий режисер”, ‘Найкращий оператор”, ‘Найкращий автор сценарію”, ‘Найкращий звукооператор”. Подібне хочемо провести і в Козятині”.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь