Переселенці з Чорнобаївки відкрили автокомплекс на Черкащині

0
32

У Кривому Розі працює автокомплекс, який відкрили переселенці з Чорнобаївки. Власники станції – родина Федоренків, яка до повномасштабного вторгнення росії протягом 25 років активно розвивала власний бізнес на Херсонщині.

Про історію родини бізнесменів розповіли на сайті Суспільного.

Федоренки стартували з маленького магазину автозапчастин, а згодом відкрили СТО. Вони працювали навіть під час повномасштабного вторгнення, призупинили процес лише на кілька днів.

«Два-три дні були вдома, потім зрозуміли, що треба повертатись до роботи, треба повертатись в бізнес. Обдзвонили наших співробітників, частина з них вже покинули місто до того часу, а частина були готові виходити. І ми в режимі дві-три людини почали виходити на свої робочі місця», – говорить власник СТО Максим Федоренко.

В окупації бізнесмени пропрацювали два місяці. Співвласник СТО Микита Федоренко розповідає, що родина отримувала погрози, як моральні, так і фізичні. Ділиться, як важко було працювати через тиск, але всі розуміли, що люди цього потребують.

«Попит був дуже великий, навіть трохи більший, ніж в довоєнні часи, тому що люди чекали, поки відкриємося», – розповідає Микита.
Окупанти змушували власників станції обслуговувати їх за рублі.
«Ми з ними не працювали, звісно. Вони приходили в наш заклад, контингент був різний: хтось погрожував, наїжджав, щоб обслужили за рублі. Ми казали, що в нашій країні рубль не ходить, тому ми офіційно не можемо приймати цю валюту. Щось брали безкоштовно», – ділиться Максим Федоренко.

Оскільки з часом росіяни тиснули все сильніше, 19 квітня сім’я Федоренків вимушена була виїхати з Херсона. Новим місцем перебування родини стали Черкаси, де вирішили продовжити власну справу.
На початку березня Федоренки отримали державну грошову допомогу на розвиток бізнесу та відкрили автосервіс у Кривому Розі.


Завдяки грантовій програмі «єРобота» від «ДіяБізнес,  якою скористалися чорнобаїці, можна отримати до 250 тисяч гривень. Головна умова — найняти двох співробітників, які протягом двох років мають офіційно працювати. Кошти, отримані в рамках «єРобота», повинні бути використані за цільовим призначенням, згідно із бізнес-планом.

Наразі в Криворізькому автокомплексі Федоренків працює троє людей. Власники бізнесу діляться, що планують реалізувати ще один проєкт в Одесі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь