24.3 C
Kherson
Неділя, 16 Червня, 2024

Останні новини

Пенсії мешканців окупованих територій будуть збережені

Сьогодні в Україні склалася дуже непроста економічна ситуація, проте влада запевняє, що і надалі дбатиме про найбільш незахищені верстви населення, зокрема, це стосується пенсійних виплат. Урядовці обіцяють виконувати відповідні зобов’язання і перед тими, хто проживає на підконтрольній Україні території, і перед тими, хто лишається в окупації. Щоправда в останньому випадку зробити це доволі непросто.

Багатьох пенсіонерів цікавить стан справ у Пенсійному фонді України, чи є в нього фінансовий ресурс для здійснення виплат. Голова правління ПФУ Євгеній Капінус розповідає, що у травні виплата пенсій була профінансована на 100%. Всього пенсіонерам було нараховано 48,7 млрд грн: 38,1 млрд. грн. – через уповноважені банки і 10,6 млрд. грн. – на виплату пенсій через АТ «Укрпошта». Станом на 29 травня поштарі доставили 87,9% профінансованої суми за травень. Крім того, у перші місяці війни фонд отримав на 10 млрд. грн. більше надходжень, ніж торік. А пенсійні виплати здійснювали навіть із випередженням графіку.

Ніхто не відміняв і обіцяного перерахунку пенсій. У травні Пенсійний фонд перерахував виплати для пенсіонерів, які працюють. Громадяни, які вийшли на пенсію або отримали перерахунок два роки тому (до 1 квітня 2020 року) у червні отримають не лише підвищені пенсії, а й доплати за квітень і травень. Також  у липні будуть підвищені пенсії, які залежать від рівня прожиткового мінімуму. З 1 липня мінімальна пенсія становитиме 2027 грн.

Через активні бойові дії багато пенсіонерів змушені були виїхати в більш безпечні регіони України або за кордон. Але це не вплинуло на виплату пенсій. Як і раніше, кошти зараховується їм на картки. Також пенсіонери мають можливість отримувати виплати через Укрпошту, або змінити спосіб отримання пенсії, звернувшись до Пенсійного фонду або зробити це самостійно через особистий кабінет на порталі ПФУ.

Найскладніша ситуація з виплатою пенсій склалася на тимчасово окупованих територіях, особливо після того як російські військові позбавили місцевих мешканців українського мобільного зв’язку та інтернету. Отримати тут пенсію майже неможливо, адже чергу до банкоматів херсонці займають ще з ночі… Тому пенсіонерам доводиться звертатися за послугами бізнесменів, які переводять кошти в готівку під відсоток. Таким чином пенсіонери втрачають від двох – до десяти відсотків від суми. За словами голови правління Пенсійного фонду Євгенія Капінуса, держава продовжує нараховувати виплати пенсіонерам, які опинилися на тимчасово окупованих територіях. Клієнтам банків кошти надходять на картки, а от тим, хто одержував пенсію через Укрпошту, отримати законні виплати фактично нереально.

У Пенсійному фонді наголошують, що всі виплати, які пенсіонери не змогли отримати вчасно протягом війни, будуть збережені. Якщо пенсіонери не можуть виїхати на безпечну територію, то одержать виплати після деокупації. Якщо взяти до прикладу звільнені території Київщини, Укрпошта максимально швидко розгортає свої пересувні і стаціонарні відділення та здійснює відповідні виплати.

Віримо у наші ЗСУ, які обов’язково визволять Херсонщину і повернуть нас до звичного мирного життя!

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info