17.3 C
Kherson
П’ятниця, 22 Вересня, 2023

Останні новини

Пенсіонери з невеличкого села Клапаї зібрали 20 тисяч гривень для ЗСУ

Мешканці невеличкого села Клапаї, що входить до складу Чорнобаївської територіальної громади, днями зібрали 20 тисяч гривень для допомоги ЗСУ. Враховуючи, що на даний момент тут проживає 107 дорослих, переважна більшість яких пенсіонери зі скромними статками, це доволі значна сума.

Інформація про збір коштів на потреби українських захисників з’явилася на офіційній сторінці Чорнобаївської сільської військової адміністрації у Фейсбуці.

Ініціаторами благодійної акції стали двоє місцевих активісток, які пережили окупацію населеного пункту – Надія Коровіна та Любов Романова.

«Нам дуже хотілося віддячити нашим захисникам за визволення. Тож ми вирішили запропонувати місцевим мешканцям допомогти нашій армії грошима, хто скільки може. Жодна родина у селі не відмовила. Менше ніж за тиждень ми зібрали 20 тисяч гривень, які перерахували на ЗСУ», – говорить Людмила Коровіна.

Місцеві мешканці розповідають, що в період окупації російські військові постійно залякували селян. Їздили по селу на БТРах і стріляли у повітря, влаштовували допити чоловіків, грабували оселі. З будинків виносили усе – від консервації до лінолеуму, знятого з підлоги.

У травні в село прилетів ворожий касетний снаряд. На щастя, обійшлося без летальних випадків. Двоє місцевих чоловіків отримали нескладні осколкові поранення, уламки снаряду пошкодили декілька будинків та автівку.

Взагалі, враховуючи розташування села вздовж траси Херсон-Миколаїв, у порівняні із сусідніми населеними пунктами, Клапаї майже не постраждали. За весь період окупації без електропостачання місцевим мешканцям довелося жити два з половиною місяці.  Сьогодні  тут є світло, газ і вода. Щоправда остання дуже низької якості, тож люди використовують привозну.

До Клапаїв постійно надходить гуманітарна допомога від українських та міжнародних благодійних організацій. Люди отримують продукти харчування, одяг, медичні препарати, засоби гігієни, речі домашнього вжитку та паливні брикети.

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info