Пт, 6 Гру 24

Пенсіонери із сільської місцевості можуть отримати житлову пільгу

Наталія Свирида 05 Квітня, 2024

Знижку у 100% на оплату житлово-комунальних послуг, покупку твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надають деяким пенсіонерам, які працювали в сільській місцевості та наразі живуть там.
Про це повідомив Пенсійний фонд України.
Отримання пільги стосується літніх людей, що були педагогічними, медичними або фармацевтичними працівниками, спеціалістами із захисту рослин, співробітниками музеїв, бібліотек, працівниками державних і комунальних закладів культури, закладів освіти сфери культури.
Пенсіонери повинні мати не менше 3 років відповідного стажу роботи і на момент виходу на пенсію працювати на посадах, що дають право на знижку. Також середньомісячний дохід родини пільговика за попередні півроку у розрахунку на одну особу не має перевищувати розмір доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (4 тис. 240 грн.).
Пільга надається протягом 12 місяців з моменту звернення. Члени сім’ї пенсіонера на виплати претендувати не можуть.
Разом із заявою на призначення знижки пенсіонер, що знаходиться у Реєстрі осіб, які мають право на пільгу, повинен подати документи, які підтверджують його проживання в сільській місцевості. Потрапити до Реєстру пільговиків можна через подання заяви та довідки про право на пільгу. Довідки видають відділ освіти, охорони здоров’я, культури (культури і туризму), райдержадміністрація чи адміністрація установи (закладу), де особа працювала, сільська або селищна рада (у разі ліквідації закладу тощо) на підставі записів у трудовій книжці.
Пенсіонер може подати заяву та документи:
• особисто – через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних тергромад, ЦНАПи;
• поштою – відправити лист на адресу органу Фонду;
• онлайн – через сайт електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” чи “Дію”.

  • Музиківська сільрада виплачуватиме фінансову допомогу мобілізованим. Військовослужбовцям, які були прийняті до лав ЗСУ у 2024 році, нададуть по 5 тис. грн.
  • Військові зможуть самостійно вирішити, хто отримуватиме фінансову допомогу у випадку, якщо вони загинуть. Захисники отримали право скласти особисте письмове розпорядження про виплату ОГД особі (особам) за їхнім вибором.
  • Жителі Херсонщини, оселі яких постраждали через підтоплення,  можуть отримати побутову техніку. Проєкт впроваджує Херсонська ОВА разом із благодійним фондом “Юейм” і об’єднаною ініціативою “Кримський фронт”.

Наталія Свирида

Статті автора