27.1 C
Kherson
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Останні новини

Окупанти повністю знищили електромережу в Олександрівці

Внаслідок активних бойових дій в селі Олександрівка  повністю знищена електромережа. Ворожі снаряди пошкодили лінії електропередачі, розтрощили вісім трансформаторів та майже всі електроопори.

Про це нашому журналісту розповіла староста Олександрівського старостинського округу Наталія Каменецька.

«Ситуація зі світлом в Олександрівці критична. Під час бойових дій, які тривали на нашій території з березня по листопад минулого року, у селі не залишилося жодного вцілілого трансформатора.  Частина електрообладнання серйозно пошкоджена, інша  – знищена вщент. Без відновлення електропостачання ми не зможемо повернутися до нормального життя, зокрема налагодити централізоване водопостачання.  Сьогодні нас рятують електрогенератори, але це тимчасове рішення, тим паче, що пального для них постійно бракує. Розуміємо, що в енергетиків сьогодні купа роботи, тож скільки нам ще чекати на світло, наразі сказати важко», – говорить староста.

Як розповідає начальник Станіславської сільської військової адміністрації Олександр Бабуцький,  в період окупації в Олександрівці проживало 16 мешканців, тоді як до війни населення старостинського округу складало понад дві тисячі осіб. Наразі в Олександрівці мешкає 160 осіб, серед яких – 7 дітей. Додому повернулися Переважно ті, чиї будинки більш-менш придатні до життя.

Волонтери доставляють місцевим продукти харчування, питну воду, теплі речі, ковдри, дрова. Нещодавно благодійники привезли до села понад 10 тон вугілля. На кожне домоволодіння розподілили по три мішка твердого палива. Крім того, кожна оселя забезпечена буржуйкою. Проте, за словами Олександра Бабуцького, наявного твердого палива замало, щоб закрити потребу до кінця опалювального сезону. Люди з нетерпінням чекають на відновлення газопостачання.

 Білозерка.info

«Сільська рада постійно співпрацює з ремонтними бригадами обласних служб та долучається до відповідної роботи. Наші газовики докладають максимум зусиль, щоб пришвидшити процес відновлення газопостачання, тож найближчим часом в оселях олександрівців з’явиться блакитне паливо. Згодом ми обов’язково відновимо всі інші комунікації», – говорить Станіславський сільський голова Іван Самойленко.

Під час окупації Олександрівка опинилася на лінії фронту. Внаслідок ворожих обстрілів тут пошкоджено 95% приватних будинків, частина з яких не підлягає відновленню. Російські військові повністю зруйнували сільську школу, місцеву бібліотеку, будинок культури, ФАП, серйозних руйнувань зазнали дитячий садок та приміщення сільради.

 Білозерка.info  Білозерка.info  Білозерка.info

Жертвами російської агресії став 21 мешканець Олександрівки, четверо осіб вважається зниклими безвісти. 30 березня смертельне поранення отримав 58-річний чоловік. Наступного дня від отриманих травм загинула 69-річна жінка. Ще два смертельні випадки сталися у квітні. Тоді внаслідок ворожого обстрілу загинули 68-річний та 70-річний чоловіки. Усіх потерпілих односельці вимушені були поховати на присадибних ділянках власних домоволодінь.

Також від ворожого обстрілу, що стався 25 квітня, смертельні поранення дістав 59-річний житель села. Його вдалося поховати на цвинтарі у сусідньому Станіславі.

Нещодавно поліцейські встановили місця поховань і провели ексгумацію тіл.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info