Окупаційний керівник Чорнобаївського КП отримав 10 років ув’язнення
В Одесі судили жителя Чорнобаївки – Віталія Білінського. Чоловік пішов на співпрацю з окупантами: очолив комунальне підприємство “Чорнобаївський господар”, допомагав військовим РФ, брав участь у псевдореферендумі. Він отримав десять років позбавлення волі та конфіскацію майна.
Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.
Білінський пристав на пропозицію окупаційного голови Чорнобаївки Юрія Турульова та став начальником КП “Чорнобаївський господар”, яке захопив ворог.
Завдяки колаборанту російські військові отримали техніку, яку застосовували для проведення земляних робіт. Зрадник допомагав їм в орієнтації на місцевості, розміщенні та ремонті техніки, збереженні та роздачі “гуманітарки”.
Спочатку чоловік визнав свою провину частково, але потім відмовився від своїх слів. Він заявив, що тільки виконував підприємницькі обов’язки, а не керував “Чорнобаївським господарем”. За його словами, більше це робити було нікому: законна директорка КП підірвалась на міні, коли намагалась виїхати з Херсонщини. Білінський повідомив, що лише “доглядав за водопостачанням, вивезенням сміття і за каналізацією, допомагав односельцям”.
Однак слюсар підприємства розповів, що Білінський поводився як керівник: видавав зарплатню, визначав графік роботи, давав вказівки ремонтувати водопостачання тощо. Інші свідки розповіли, що чоловік доєднався до участі у російському “референдумі”. Колаборант неодноразово відпочивав та випивав разом із окупантами і під час спільних гулянок прославляв Росію.
Окрім цього, він здавав ворогу учасників АТО/ООС, проукраїнськи налаштованих жителів Чорнобаївки, агітував місцевих проголосувати на псевдореферендумі.
Фігуранта взяли під варту у грудні 2022 року. 9 грудня 2024 року над ним пройшов суд в Одесі. Чоловіка звинуватили у ч. 1 ст. 111-2 КК України – пособництво державі-агресору. Він отримав 10 років ув’язнення з конфіскацією майна та забороною обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в установах і організаціях незалежно від форм власності, на 15 років.
- Працівницю окупаційного банку у Білозерці заочно судили. Вирок фігурантки – 11 років в’язниці та конфіскація майна. Колаборантка сприяла поширенню обігу російських рублів та інкасації валюти, відкривала та обслуговувала банківські рахунки.
- Мешканця Олександрівки підозрюють у колабораціонізмі та пособництві державі-агресору. Чоловік працював у “військово-цивільній адміністрації” Білозерки. Також він був членом “комісії департаменту освіти та науки Херсонської області”.
- Організаторка російського “референдуму” у Софіївці намагалась оскаржити свій вирок. Раніше жінку засудили до 7 років позбавлення волі. Вона проводила подомовий обхід села, закликала місцевих голосувати.