3.5 C
Kherson
Неділя, 10 Грудня, 2023

Останні новини

Оцінка фінансової спроможності ОТГ: за музичанами 125 місце з 366

Експертами Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International проведено Оцінку фінансової спроможності 366-ти ОТГ.

Оцінку проведено на підставі результатів моніторингу виконання місцевих бюджетів за 2017 рік та за 4 основними показниками. На підставі зазначених показників сформовано загальний рейтинг ОТГ.

В загальному рейтингу Музиківська ОТГ займає 125 місце, а за показниками:

  • власні доходи на 1-го мешканця в Музиківській ОТГ складають 4690,40 грн. і за цим показником громада посідає 32 місце;
  • рівень дотаційності бюджетів (питома вага базової/реверсної дотації у доходах) дорівнює 8,9% і відповідно 150 місце;
  • питома вага видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ (без трансфертів здержавного бюджету) складає 20,7% і 126 місце відповідно;
  • капітальні видатки на 1-го мешканця дорівнюють 1008,1 грн., що відповідає 219 позиції.

Аналіз свідчить про те, що найнижчі показники фінансової спроможності характерні для більшості невеликих громад. Виняток становлять окремі невеликі громади на території, яких розміщені бюджетоутворюючі підприємства та потужні підприємства реального сектору економіки.

Наявність закономірності між фінансовою спроможністю та чисельністю населення громади можна пояснити тим, що у великих громадах більш вигідно розвивати малий та середній бізнес, оскільки там є достатній трудовий ресурс, більш ємний місцевий ринок збуту товарів і послуг та кращі перспективи для сталого розвитку громади.

Великі громади мають більший потенціал та більше можливостей для забезпечення належного утримання об’єктів інфраструктури, функціонування закладів та установ комунальної власності, а органи місцевого самоврядування можуть забезпечити надання якісних публічних та комунальних послуг.

Наступні критерії можуть розглядатися як ті, які сприяють формуванню спроможних громад:

  • чисельність громади не повинна бути меншою, ніж 5-7 тис. осіб;
  • питома вага базової дотації – не більше 30% від суми власних доходів;
  • витрати на утримання управлінського апарату – не більше 20% від обсягу власного ресурсу громади.

Фінансовий ресурс при формуванні спроможних громад є найбільш визначальним критерієм, який забезпечить сталий розвиток громад.

Зазначений рейтинг може бути використаний ОТГ для здійснення аналізу щодо ефективності мобілізації власних ресурсів, раціональності використання бюджетних коштів та прийняття якісних управлінських рішень.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info