35.9 C
Kherson
Субота, 13 Липня, 2024

Останні новини

Об’єднуватись не можна не об’єднуватись

9 лютого в приміщенні Станіславської сільської ради фахівці ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” провели правовий семінар “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. 

На заході були присутні працівники сільських рад, бюджетних установ, депутати та активні громадяни з Олександрівки, Станіслава, Широкої Балки та Софіївки. Присутніх цікавило питання об’єднання цих громад в одну, можливі переваги та ризики, що на них очікують. Люди прийшли, щоб розібратися чим для них може обернутися об”єднання громад – чи закриють школи та садочки, що буде з сільською лікарнею та музичною школою?

Юристка Людмила Загоровська ознайомила учасників із законодавством, що регулює цей процес: як пов’язана децентралізація з об’єднанням громад, які завдання реформи, про основні умови об’єднання, які громади вважаються спроможними, про субвенцію об’єднаним територіальним громадам на формування інфраструктури, програму Уряду щодо реалізації концепції реформування місцевого самоврядування. Слід відмітити, що багато питань залишаються неврегульованими, а законотворці не поспішають з прийняттям потрібних законів.

Ірина Маєвська з Білозерського бюро правової допомоги ознайомила учасників з новинками законодавства, що стосуються отримання безоплатної правової допомоги за рахунок держави. Так, тепер її отримати може кожен, чий особистий дохід не перевищує розміру мінімальної зарплати (3200 грн). А учасникам бойових дій в зоні АТО навіть довідки про доходи не треба брати: щоб отримати безоплатну правову допомогу достатньо пред’явити лише посвідчення та паспорт. Відеозапис відео тут.

На семінарі були присутні сільські голови трьох громад, які за перспективним планом можуть об’єднатися в спроможну громаду. Кожен з них висловив свою думку щодо необхідності об’єднання. 

Позитивно сприймають ідею об’єднання Широкобалківський голова Іван Самойленко та Станіславський голова Володимир Желуденко

Іван Дмитрович поділився враженнями від поїздки до Кочубеївської об’єднаної громади, а також ознайомив присутніх з розрахунками, що підтверджують спроможність Станіславської об’єднаної громади. Його розрахунки зроблені з урахуванням бюджетних надходжень та витрат 2016 року по трьом сільським радам. Відеозапис виступу тут.

Володимир Желуденко пояснив чому він зініціював громадські слухання щодо об”єднання з сусідами та які плюси отримають громади Олександрівки, Станіслава, Широкої Балки та Софіївки після об”єднання. Про ризики теж говорив, головний з них – недосконале законодавство, обмежені повноваження органів місцевого самоврядування, постійні зміни в податковому та бюджетному законодавстві, а звідси неможливість прорахувати бюджет громади хоча б на декілька років наперед.  Відеозапис виступу тут.

Олександрівський сільський голова Петро Биря пояснив присутнім свою позицію щодо об”єднання: він категорично проти об’єднання із сусідами, не бачить в цьому перспективи, хоча не відкидає можливість об”єднання з центром у Білозерці. Відеозапис виступу тут.

Віктор Дністрянський, голова Асоціації фермерів та землевласників Білозерського району, навів свої аргументи на користь об”єднання громад, закликав громаду бути активнішою, більше співпрацювати один з одним, працювати, а не чекати, поки зверху нам зроблять добре. Відеозапис виступу тут.

Семінар був проведений в рамках проекту “Посилення правових можливостей сільських громад” за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.

Елла Петренко

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info