40.3 C
Kherson
Середа, 17 Липня, 2024

Останні новини

Новий молодіжний проєкт у Музиківській громаді

З серпні на території Музиківської громади розпочинається реалізація проєкту “Життєво необхідні знання – в КРИЛАх”.

Креативний простір “КРИЛА” був створений в Білозерці на базі ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” у лютому 2020 року та мав декілька напрямків діяльності.  Клуб настільної гри, жіночий клуб #ЩасливаЯ, заходи для молоді, Meet and Code, перегляд фільмів DOCUDAYS це все далеко не повний перелік того, що вміщувало зовсім невелике, але викохане та омріяне приміщення. Вже тоді команда розуміла, що в кожному селі має бути такий простір – світлий, безпечний та готовий прийняти всі молодіжні ініціативи та активності. 

Під час пандемії команда простору опробувала працювати в онлайн форматі, що допомогло адаптуватися до наступних викликів та не втратити своєї популярності серед цільової аудиторії. Повномасштабне вторгнення змусило частину команди “Крил” роз’їхатись по світу, а інших принишкнути у своїх будинках та припинити свою діяльність. Але зібравшись з силами в липні 2022 року “Крила” відновили діяльність в онлайн форматі, але мрію про живі простори в кожному з сіл не забули.

“Неодноразово чуємо від батьків, що є необхідність починати працювати з дітьми та молоддю вживу, залучати їх до активностей, об’єднувати та організовувати їх дозвілля. Тому ми з командою ризикнули та підготували концепт проєкту відновлення роботи простору та відкриття філії на території Музиківської громади, але з оновленим направленням діяльності адаптованими до реалій сьогодення”, – розповідає Тетяна Трибушна, керівниця проєкту.

Робота простору матиме два основних напрямки – проведення освітньо-розвивальних заходів для молоді (заняття зі стресостійкості та цілеспрямованості, розвитку м’яких навичок, розвиваючих ігор тощо) та тренінгів із домедичної допомоги. 

Молодь є однією з найбільш вразливих груп в період воєнних конфліктів – зміна місця проживання, втрата зв’язків, неможливість якісно навчатися та планувати майбутнє. Війна впливає на фізичне та психологічне здоров’я, їх соціалізацію та інтеграцію. Саме тому їм потрібне додаткове місце де в безпеці і комфорті можна отримувати нові знання, будувати дружні стосунки та мріяти про майбутнє.

Навички із домедичної допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни, особливо за кілька кілометрів від фронту та високому рівні замінування території. Сьогодні ці знання без перебільшень можуть врятувати життя. Спікером залучимо вмотивованого місцевого медика, який як ніхто знає всі ризики з якими стикається молода людина на деокупованій території.

Проєкт реалізується за підтримки Музиківської сільської військової адміністрації.

“Підтримуємо та заохочуємо подібні ініціативи. Війна та окупація вплинули на моральний стан мешканців громади, особливо дітей та молоді. Необхідно повертати їх до життя, аби вони продовжували його будувати. Радий, що окремим напрямком реалізації проєкту є навчання домедичній допомозі – подібні заходи вперше проводитимуться на території нашої громади. Сподіваюся, що набуті знання ніколи і нікому не стануть у нагоді, але війна триває і в таких умовах, на мою думку, кожен має володіти подібними знаннями. Це може врятувати життя”, – Ігор Підгородецький, начальник Музиківської СВА.

Усі заплановані заходи є безкоштовними та проводитимуться щотижня протягом наступних чотирьох місяців. 

Через нестабільну безпекову ситуацію участь можлива після попереднього запису, після чого вам буде повідомлено точну локацію, дату та час проведення. Тому закликаємо слідкувати за додатковою інформацією на наших інтернет ресурсах.

Також більш детальну інформацію можна отримати за телефоном 0951932822, Тетяна, керівниця проєкту.

🟦Проєкт “Життєво необхідні знання – в КРИЛАх” реалізовується ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст статті не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info