
Нова шахрайська схема із QR-кодами: про що попереджає кіберполіція
Зловмисники використовують фішингові сайти, щоб отримати дані банківських карт громадян.
Про це застерігає кіберполіція.
Шахраї підмінюють QR-коди на офіційних інформаційних табличках або просто розміщують їх в громадських місцях. Скануючи такі коди, користувачі потрапляють на підроблені сайти, що імітують реальні онлайн-сервіси.
Таким чином зловмисники можуть отримати доступ до банківських даних і викрасти кошти.
Щоб уберегтися від шахраїв, варто дотримуватися кількох простих правил:
- скануйте QR-коди лише з надійних джерел – уникайте кодів, розміщених на випадкових наклейках, листівках або рекламних оголошеннях;
- перед скануванням перевіряйте наклейку – звертайте увагу на можливі сліди підміни (додатковий шар, нерівні краї, інший шрифт);
- використовуйте функцію попереднього перегляду посилання – більшість смартфонів дозволяють побачити URL перед переходом;
- завжди звертайте увагу на веб-адресу після переходу за QR-кодом – навіть якщо сайт виглядає переконливо, будь-які відмінності в домені можуть бути ознакою шахрайства.
Якщо ж таки стали жертвою шахрайства, треба негайно звернутися до банку, щоб заблокувати картку. Також треба подати електронне звернення до кіберполіції за посиланням.
- Двоє мешканців Херсонського району на сторінках соціальних мереж “купили” дрова та автозапчастини. У результаті, жінка втратила 3400 гривень, а чоловік – 8600 гривень.
- Троє жінок і чоловік стали жертвами шахрайських схем. За свою довірливість та легковажність потерпілі поплатилися власними коштами. Загалом мешканці області віддали злодіям понад 50 тисяч гривень.
- Двоє жителів Херсонщини потрапили на гачок шахраїв та втратили всі свої заощадження на банківських рахунках. Загальна сума, яку видурили шахраї, становить 167 тисяч гривень.