3.9 C
Kherson
П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Останні новини

“Не знаю, чи виживемо, якщо воно тут впаде”: репортаж з-під обстрілу Херсона під час евакуації

6 червня вночі росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. У зоні ризику затоплення опинилися понад 80 населених пунктів Херсонщини. Зокрема і Херсон, а саме район Корабельний, мікрорайон Острів.

Військові, правоохоронці, рятувальники, волонтери та медіа працюють над евакуацією населення та висвітленням техногенної катастрофи, аби весь світ побачив наслідки дій росіян.

Журналістка Центру публічних розслідувань Альбіна Карман побувала на одній з точок евакуації.

Репортаж з місця події опублікований на сайті Інтент.


Тетяна та її собака Золушка евакуювалися із затопленого будинку. ФОТО: ЦПР/Альбіна Карман

На вказану пресофіцером точку прибула десь о 13 годині. Волонтери були біля берега, обговорювали ситуацію, напували водою тварин. Кажуть є випадки, де на першому поверсі будинків вода заблокувала двері квартири з людьми.


Волонтер напуває собаку. ФОТО: ЦПР/Альбіна Карман

Хлопець, що сидів на човні й розповідав це, виглядав чи то втомленим, чи то чомусь безнадійним. Поки говоримо, з телефоном підбігає німецький волонтер. У перекладачі показує: “Мені негайно потрібні човни з двигуном. Байдуже які, головне, щоб вони були тут”.

— Треба, дуже треба, ми моторний тільки один мали, хлопці вже на ньому, — підтверджує український волонтер, що стояв позаду. Нашу розмову перебиває гавкіт врятованих собак у клітках.


Херсон. 8 червня. ФОТО: ЦПР/Альбіна Карман

Згодом серед натовпу, який, здавалося, найбільшу увагу віддавав врятованим з води тваринам, знаходжу знайомого. Він сьогодні також евакуйовував тварин. Погляд втомлений, на шиї футболка, з якої стікає вода. З ним відправляємося по воді повз затоплені будинки шукати кішок.

Денис (серед знайомих — Денчик) допомагає з евакуацією ще з першого дня. У перший день підтоплення він вивіз 48 котів лише з однієї квартири. А за наступні кілька днів забрав до себе евакуйованих курей, качок і трьох маленьких качечок.

Господарство Денчика. ФОТО: ЦПР/Альбіна Карман

Хлопець каже, що більшість тварин вивезли ще вчора, а ті, що залишилися, втікають і їх потрібно шукати.


Бабуся не хоче евакуюватися із затопленого будинку. ФОТО: ЦПР/Альбіна Карман

Також розповідає про бабусю, яка відмовилася евакуюватися. Каже, вмовляли довго, але нічого не вийшло.

— А ось і вона, — показує на балкон. Бабуся бачить камеру і швидко тікає.

Під балконом на бабусю дивилися волонтери зі ще одного човна. Напевно, теж намагалися переконати її евакуюватися.


Волонтери врятували кота

За кілька будинків чуємо радісні вигуки волонтерів. Врятували кота. Мокру тварину передали з рук в руки з одного човна на інший. Волонтери радісно взялися записувати відео про врятованого кота.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info