Не вберігся від ворожої кулі

0
38

 Білозерка.info

23 листопада на фасаді Велетенської ЗОШ з’явилася меморіальна дошка на честь випускника школи Дудки Миколи Валентиновича. Саме у цей день йому мало б виповнитися 45 років.

Коли в сім’ї Валентина Михайловича і Олександри Прокопівни Дудки народився син, батько не міг приховати гордості.Ще б пак – спадкоємець прізвища, захисник! Ніхто в родині тоді й подумати не міг, що їхньому меньшенькому доведеться захищати рідну землю зі зброєю в руках.

Закінчивши 9 класів Велетенської ЗОШ, Микола вивчився на автослюсаря і працював у гаражі «Городнього велетня». Дійсну військову службу проходив у Сєвєроморську зв’язківцем. Армійський досвід згодився йому пізніше, коли працював у відділі міліції, в охоронній структурі.

5 лютого 2015 року Миколу Валентиновича мобілізували на службу в зону АТО бійцем 28-ої окремої механізованої бригади Одеського округу. Побував у Мар’їнці, Кураховому, Сєвєродонецьку. Ось де згодився йому набутий в армії досвід, яким охоче ділився з молодими бійцями. В особливо скрутні хвилини намагався опікувати їх, пам’ятаючи, що і в самого росте син…

В одному з боїв, прикриваючи побратимів, не вберігся від ворожої кулі – отримав тяжке поранення в голову. Чотири місяці лікарі Львівського шпиталю боролися за його життя. Проте 10 березня 2016 року серце Миколи зупинилося.

В урочистому заході з нагоди відкриття пам’ятної дошки, крім учнів і працівників школи, взяли участь мама Миколи Дудки, його сестра Ірина, заступник директора департаменту з питань внутрішьої та інформаційної політики ОДА Павло Гавриш, начальник відділу освіти, молоді і спорту РДА Світлана Колесніченко, завідувач сектору з питань внутрішьої та інформаційної політики апарату РДА Андрій Незбай, начальник відділу з організації забезпечення діяльності районної ради Тетяна Плевако, Кізомиський сільський голова Наталія Бандурист, а також представник благодійного фонду «Українські серця», завдяки якому була виготовлена дошка, Олег Бракаренко.

Вони щиро дякували матері Миколи Дудки Олександрі Прокопівні за виховання сина і закликали учнів школи, жителів села завжди пам’ятати про свого героя-земляка. 

Меморіальна дошка була освячена о.Петром, який потім провів молебень за загиблого. Пам’ять про Миколу Дудку і всіх загиблих у зоні АТО вшанували хвилиною мовчання. 

Вікторія Ружина, “Придніпровська зірка”

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь