Світлана Гаврилів до великої війни працювала громадською журналісткою. Під час окупації Станіслава жінка волонтерила. Зараз вона служить у лавах ЗСУ, а у вільний час створює авторське намисто та співає у музичному гурті.
Про це повідомляє “Суспільне”.
До рішення стати у лави ЗСУ рідні Світлани були готові. Тому що сини і чоловік також захищають Україну.
“Наступає такий момент, коли ти розумієш, що вже зробила в міру своїх можливостей на цьому етапі і треба рухатися далі. Прийшли нові волонтери, більші зв’язки та можливості, більше ресурсів зайшло. Тож я пішла в армію”, — ділиться жінка.
Світлана Гаврилів показує собаку Міну. Вона пережила окупацію в Станіславі, на другий день після звільнення військовослужбовиця забрала тварину. Через горбатий ніс син назвав собаку на честь 120 міни, бо вона має саме таку форму.
Іван, син Світлани і господар Міни, був бійцем морської піхоти, загинув під час оборони Маріуполя. Родина отримала звістку про його смерть 15 березня 2022 року. Однак лише через два роки вдалося повернути тіло. Весь час Світлана сподівалася, що її син живий, і в полоні.
“У списки на обмін часто потрапляють люди, яких вже, наприклад, вважають загиблими. Там садять в автобус, покатали-покатали і знову відправили десь в колонію, а потім на обмін приходять ті, кого навіть і не чекали, і не знали, що вони прийдуть” – ділиться болем Світлана.
Журналістка висвітлювала свою позицію, свій біль у соцмережах, і дуже багато жінок писали, розпитували, співчували. Від важких думок Світлана Гаврилів рятується творчістю.
“Починалося з того, що я вмію в’язати гачком, я люблю вплести що-небудь, чому не вплести туди якусь там намистинку, потім бісер. Моя остання серія — колір болю, це якраз про це, що не треба зациклюватися на чорному, не треба вдягати себе в чорне. Сум, біль має кольори, Живіть пам’яттю, живіть хорошими емоціями, згадуйте це все”, — каже вона.
Авторське намисто військова називає “Коралі від Цітани” і продає їх, а гроші віддає на ЗСУ. Військовослужбовиця захоплюється також музикою. Разом із херсонкою Антоніною Потужною створили у гурт “DvaЯda”. Вони міксують українські пісні, називаючи їх мікс-паті, а також виконують відомі композиції в сучасному аранжуванні. Після Перемоги Світлана Гаврилів мріє відкрити у Херсоні мистецьку школу-студію.