8 C
Kherson
Вівторок, 28 Листопада, 2023

Останні новини

Наскільки серйозними можуть бути наслідки руйнації Каховської ГЕС: думки політиків та експертів

Новина щодо ймовірної провокації російських військових на Каховській ГЕС приголомшила всю Україну, особливо схвильовані цією ситуацією мешканці Херсонщини. Не виключено, що представники окупаційної влади в регіоні можуть вчинити теракт на станції і звинуватити у цьому ЗСУ. Сьогодні вони залякують мешканців області катастрофою задля пришвидшення «евакуації» населення.

«Росія свідомо створює підґрунтя для масштабної катастрофи на півдні України. Ми маємо інформацію, що російські терористи замінували греблі та агрегати Каховської гідроелектростанції. Це один із великих енергооб’єктів. Дамба цієї ГЕС утримує близько 18 мільйонів кубічних метрів води. Якщо російські терористи підірвуть цю дамбу, то в зоні швидкого затоплення опиниться понад 80 населених пунктів, включаючи Херсон. Сотні тисяч людей можуть постраждати», – заявив Президент України Володимир Зеленський під час останнього звернення до Європейської Ради.

За словами глави держави, такий теракт може залишити Запорізьку атомну станцію без води для охолодження, адже її набирають саме з Каховського водосховища. Крім того, буде повністю зруйнований Кримський канал, збудований для постачання води до півострову.

«Ось це – справжнє ставлення Росії до нашого українського Криму. А загалом руйнівні екологічні, гуманітарні, техногенні наслідки одного цього російського теракту можуть стати такими, що його називатимуть історичною катастрофою», – наголосив Зеленський і додав, що Росія вже підготувала все, щоб здійснити цей теракт.

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов  пояснив, чим загрожує підрив окупантами Каховської ГЕС саме для Криму.

«Тоді взагалі я не можу пояснити, як світ повинен на це реагувати. Тому що це не тільки знищення об’єктів інфраструктури. Це буде аварія величезних масштабів з величезною кількістю людських жертв…. В цьому випадку найближчими роками буде неможливим водопостачання до Криму, що важливо для РФ», – сказав секретар РНБО.

Депутат Херсонської обласної ради та військовий ТрО Сергій Хлань вважає, що до підриву Каховської ГЕС справа не дійде, адже це буде репутаційна втрата окупантів після руйнації Кримського мосту і окупанти не зможуть це пояснити своєму електорату.

Невигідним кроком можливий теракт на Каховській ГЕС називає і аналітик Defense Express Сергій Згурець в інтерв’ю виданню Еспресо.

«Якщо росіяни наважаться підірвати греблю Каховської ГЕС, то більше буде підтоплений лівий берег Дніпра. Саме на цій ділянці розташована велика кількість російських військ. Зокрема командування та артилерія, яка обстрілює територію України на правому березі Дніпра. Тому підрив греблі та розливання води створює більшу загрозу для російських військ», – пояснив експерт.

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info