Населені пункти Миролюбівського старостату майже повністю розміновані

0
470

Війна, яка прийшла у кожну родину на Херсонщині, докорінно змінила життя людей. Проте незламні українці продовжують боротися на фронті і в тилу за майбутнє рідної землі. Кожен робить свій посильний внесок у наближення перемоги.

Турботами про добробут громади, стабільне функціонування місцевих закладів та служб, а також підтримкою один одного у складні часи сповнені будні мешканців Миролюбівського старостату Білозерської СТГ. Про поточні справи в окрузі нашому виданню розповів місцевий староста Андрій Федак.

“До війни у селах Миролюбівка, Молодецьке, Грозове, Паришеве, Дослідне та Мирне проживала 2261 особа. Багато хто виїхав зі старостату ще під час окупації. Потім, коли посилилися обстріли, евакуювалося багато родин із дітьми. Зараз люди повертаються додому, оскільки безпекова ситуація у нас відносно спокійна. Наразі на території старостату проживає 1500 людей”, – говорить Андрій Олексійович.

Віддаленість населених пунктів старостату від лінії фронту сприяла переїзду сюди мешканців інших населених пунктів правобережжя Херсонщини, які потерпають від ворожих обстрілів. У Миролюбівському окрузі знайшли прихисток жителі Велетенського, Кізомису, Олександрівки та Херсона.

“Загальна кількість ВПО у нашому старостаті наразі складає 360 осіб. Ми допомагаємо їм знайти житло: домовляємося з жителями Миролюбівки чи інших сіл, які виїхали за кордон, чи можна пустити “квартирантів”. Багато хто погоджується, тож переселенці живуть у комфортних умовах і платять лише за комунальні послуги”, – зауважив староста.

Загалом людям у селі сьогодні дуже непросто виживати, адже доходи у більшості – мінімальні. Підтримати місцевих мешканців та ВПО намагаються як представники влади, так і благодійники.

“Волонтери про нас не забувають: щомісяця представники GEM привозять продовольчі сімейні набори. Також з продуктами допомагає один з міжнародних фондів. Хоча, звісно, у порівнянні з минулим роком, інтенсивність та обсяги гуманітарної допомоги суттєво зменшилися ”, – ділиться Андрій Федак.

З деревиною для опалення мешканцям старостату дуже допоміг БФ “Карітас”. Благодійники привезли тверде паливо для 101 двору. Ще 119 домоволодінь отримали дрова від МОМ. Ця допомога була вкрай актуальна для жителів округу, адже з 5 населених пунктів старостату газопостачання є лише у Миролюбівці.

“До речі, нам роздавали і курчат-бройлерів та корм на них, на кожний у двір у село. Для нас це була дуже важлива допомога, адже більшість виживає за рахунок підсобного господарства. Люди вирощують городину, тримають худобу, земля годує. Робочих місць у нас сьогодні, на жаль, бракує”, – ділиться  Андрій Федак.

За словами старости, благодійники допомагають не лише жителям громади, а й місцевим службам. Зокрема, Миролюбівське комунальне підприємство отримало від ГО «Південна стратегія розвитку» необхідне обладнання, труби та газонокосарку.

Завдяки ефективній роботі місцевих та обласних служб, а також приватних компаній, у населених пунктах старостату є світло, вода та інтернет. Щодня з Миролюбівки до Херсона курсує рейсовий автобус. Вранці люди можуть потрапити до міста, а ввечері повернутися додому.

Що стосується медичного обслуговування, місцевим спеціалістам суттєво допомагають колеги-волонтери. Зокрема, учасники проєкту «Лікарі без кордонів», які періодично проводять виїзні прийоми у старостаті. Сільська амбулаторія, на жаль, зазнала суттєвих пошкоджень внаслідок ворожого обстрілу у грудні минулого року…

Наразі у Миролюбівському старостаті триває розмінування цивільної інфраструктури. Відповідний процес майже повністю завершений у чотирьох населених пунктах, за винятком Молодецького. За словами Андрія Федака, процес розмінування цієї території сповільнюють певні обставини.

“Восени 2023-го ми подали свої ідеї щодо перспектив відновлення старостату до плану стратегічного розвитку Білозерської громади на найближчі три роки. Будемо потроху втілювати їх у життя, головне, щоб були Перемога і мир”, – підсумовує нашу розмову Андрій Федак

Олена Бджола

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь