22.8 C
Kherson
Середа, 20 Вересня, 2023

Останні новини

Нарада з питань забезпечення пільгового перевезення громадян на автобусних маршрутах Білозерського району

 Білозерка.info

Сьогодні відбулась нарада з питань забезпечення пільгового перевезення громадян на приміських автобусних маршрутах загального користування Білозерського району у 2018 році за участі начальника управління транспорту та зв’язку обласної державної адміністрації Валерія Соценко, керівництва Білозерської районної державної адміністрації, голів ОТГ та селищних рад Білозерського району, керівництва Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки.

Метою наради стало розв’язання проблеми з перевезенням пільгових категорій громадян в  області згідно з діючим законодавством України.

Наразі перевізники відмовляються від перевезень у випадку відсутності угод з відповідними громадами, а саме з органами місцевого самоврядування на компенсацію таких перевезень.

За словами одного з перевізників Юрія Монастирьова, директора ТОВ «Херсонське АТП 16527», проблему можна вирішити лише у випадку виявлення волі та бажання до вирішення самої громади. В якості прикладу він навів Білозерське ОТГ, голова якого дуже швидко відреагувала на зміни, була проведена сесія і вирішено укласти відповідну угоду з ТОВ «Херсонське АТП 16527».

Також про позитивний досвід впровадження пільгових перевезень розповів Савелій Лейбзон голова Музиківської сільської об’єднаної територіальної громади, де компенсанція за пільгові перевезення діє на постійній основі вже другий рік. За таким алгоритмом: квитки на пільгові перевезення видаються відповідним категоріям громадян, користуючись перевезеннями квитки надходять водіям, а компанія-перевізник віддає керівництву ОТГ по завершенню певного строку перевезень кількість квитків на суму яких буде виділено грошову компенсацію.

Як зазначив начальник  управління транспорту та зв’язку обласної державної адміністрації Валерій Соценко, вирішення питання компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян і як наслідок підтримки малозабезпечених верств населення – це прерогатива та завдання органів місцевого самоврядування. Тому тільки на розсуд місцевої влади може здійснюватися або бути відсутніми пільгові перевезення.

Тож, за результатами наради виконавчому комітету Херсонської міської ради, Білозерській районній державній адміністрації, головам ОТГ та сільських рад було рекомендовано розробити механізм компенсації громадянам пільгових категорій витрат за пільгові перевезення або скористатись позитивних досвідом Музиківської ОТГ.

Окрім цього віднайти кошти в бюджетах на 2018 рік Білозерській районній державній адміністрації, головам ОТГ та сільським радам для  фінансування пільгових перевезень громадян відповідних територіальних громад на приміських автобусних маршрутах.

Нагадаємо, що минулого року за ініціативи облдержадміністрації було укладено з перевізниками меморандум щодо захищених категорій пільгових перевезень, яким першочергово надається право безкоштовної поїздки. Серед них учасники бойових дій, учасники АТО, інваліди війни та діти-сироти.

Джерело: Херсонська ОДА

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info