Найважчий – 23 кілограми: херсонський фермер поділився секретами вирощування кавунів у Музиківці

0
73

Анатолій Івах – херсонський аграрій, який вирощує кавуни. Три роки родина фермера займались цією справою на лівому березі Херсонської області. Після звільнення правобережжя підприємець виростив баштанні на території Музиківської громади.
Про це у Телеграмі повідомляє “Суспільне. Херсон”.


Врожай все-таки вдалось зібрати, незважаючи на відсутність зрошення.
Херсонські кавуни везуть до Закарпаття, Житомиру, Львову, Кам’янець-Подільського і у столиці. У полі стоять фури, на які і вантажать баштанні. Кавуни з Херсонщини мають найбільший попит.
У минулому році на цих полях знаходились позиції окупантів, тому зрозуміло, що про їх обробку і мови не було. А весною на одному з полів все ще стояв соняшник.
Кавуни фермер посадив досить пізно, оскільки для організації поливу треба було розконсервувати свердловину, а також придбати обладнання, необхідне для зрошення.
Врожай кавунів на лівобережжі досягав 80 тон. Цього року на полях біля Музиківки вдалось зібрати 45-50 тон.

Анатолій пояснює, що врожай менший через іншу землю і полив, а також солону воду, яку треба діставати із 50-метрової глибини.
23 кілограми – така вага найбільшого кавуна з цього поля. Фермер відзначає, що баштанні все-таки мають “херсонський смак”.

“В чому секрет? Досвід, земля, сонце, вода. В нас, я не знаю, може, йод, може ще щось, але далі Миколаїв, Одеса – зовсім не ті смакові якості”, – додає Анатолій.
Фермер хоче, щоб кожен у цьому році спробував херсонський кавун.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь