28.8 C
Kherson
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Останні новини

Найбільша кількість випадків сексуального насилля росіян зафіксована на Херсонщині

На Херсонщині зафіксовано найбільша кількість злочинів, пов’язаних із сексуальним насиллям росіян на території України.

Про це на конференції у Копенгагені “Відповідальність за воєнні злочини в Україні” зазначив прокурор Ігор Король.

Наразі розслідується 155 фактів таких злочинів: це випадки, коли постраждалі дали згоду співпрацювати зі слідством.

«Серед них зґвалтування та катування, а також часто сексуальне насильство над дружинами та сестрами військовослужбовців Збройних Сил України. Ми розглядаємо це як доказ геноцидного наміру – насильства, явно спрямованого проти тих, хто ідентифікує себе як українця і підтримує Україну. Ми збираємо докази за міжнародними стандартами, щоб МКС міг використовувати їх для притягнення керівництва Росії до відповідальності за геноцид», – зазначив прокурор.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив з онлайн-зверненням на Міжнародній конференції «Відповідальність за воєнні злочини в Україні щодо питання сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, і ролі громадянського суспільства».

«Росія порушує всі закони та звичаї війни в ході агресії проти України. Руйнування українських міст і вбивство цивільних, злочини проти людяності та воєнні злочини. Кожне звірство має конкретних виконавців, конкретних російських військових та командувачів, які віддають накази, визначають завдання чи у будь-який інший спосіб причетні до жахливих злочинів проти українців», — заявив міністр.

За повідомленням Офісу Генерального Прокурора, саном на 7 лютого 2023 року внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ в Україні постраждало більше ніж 1380 дітей. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 461 дитина загинула та понад 919 отримали поранення різного ступеню тяжкості. Ці цифри не остаточні, адже триває робота з виявлення злочинів у місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 443, Харківській – 270, Київській – 123, Херсонській – 86, Запорізькій – 84, Миколаївській – 83, Чернігівській – 68, Луганській – 66, Дніпропетровській – 63.

22 листопада Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що серед п’яти камер у херсонській катівні, через яку пройшли тисячі людей, була й “дитяча”. Так її називали росіяни, які утримували там неповнолітніх дітей.

За словами Дмитра Лубінця, російські військові утримували в заручниках і катували дітей, щоб зламати український спротив, щоб тиснути на батьків, які підтримують неподільну Україну, щоб відбирати майно в українських бізнесменів в обмін на дітей. Також він додав, що наймолодша жертва сексуального насильства росіян мала лише 4 роки, а найстаршій жертві було 85.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info