Надійна правова допомога. Історії з практики юристки Антоніни Тищенко 

0
105

З грудня 2023 року в межах ініціативи «Заклади культури в деокупованих громадах Херсонщини як осередки психологічної та правової підтримки мешканців» юристкою Антоніною Тищенко надано 258 консультацій та роз’яснень законодавства, підготовлено та направлено до суду 8 позовних заяв, які розглянуті та задоволені.

 Питання, з якими звертаються бенефіціари стосуються різних напрямків законодавства – особливості трудового, цивільного та житлового законодавства в період воєнного стану. Актуальними залишаються питання зі спадкового та сімейного права, не поодинокі звернення щодо встановлення факту смерті чи народження на тимчасово окупованих територіях.

 Окрім базової юридичної консультації з конкретного питання, бенефіціари отримують фахову пораду, покроковий алгоритм дій у витребувані необхідних документів, підготовлені заяви та позови до суду.

 Перебуваючи на територіях активних бойових дій не кожен може подолати страх щодо можливого обстрілу та виїхати за межі свого села в пошуках спеціаліста/-тки, тому популярною та своєчасною є можливість отримати правову допомогу за телефоном підтримки. 

🔷Пані Вікторія, мешканка Станіславської громади, звернулася до юристки ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» саме за телефоном підтримки. Їй була потрібна допомога з поданням заяви до суду про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. Пані Вікторія планувала найближчим часом евакуюватись з дітьми до міста Миколаїв, а звернутись особисто не мала через постійні обстріли Станіславської громади. Юристка опрацювала надіслані на електронну пошту документи, підготувала заяву до суду. Вже підготовлену заяву клієнтка отримала на свою електронну адресу та мала змогу подати її до суду за фактичним місцем проживання — в м.Миколаєві. Як результат заява задоволена судом, виданий судовий наказ і далі пані Вікторія має змогу звернутись до виконавчої служби щодо примусового стягнення аліментів.

🗨️«Я не уявляла, що так швидко можна вирішити питання, яке для мене було дуже складним. Я отримала, професійну підтримку юристки, алгоритм щодо звернення до суду та поради, як мені краще діяти враховуючи ті обставини, в яких я перебувала. Я вдячна за надану мені допомогу», — дякує пані Вікторія. 

🔷Ще одним показовим результатом є історія пана Романа. Він є батьком дитини з інвалідністю внаслідок стійкого психічного розладу, який не здатний усвідомлювати значення своїх дій та не здатний керувати ними. Дитина досягла повноліття в березні 2022 року, зрозуміло, що під час окупації питання опіки ніхто не вирішував. З досягненням повноліття дитини батько позбавлений права здійснювати будь-які дії з захисту прав та інтересів дитини. Після звільнення села пан Роман стикнувся з безліччю проблем з оформлення опіки, адже на території громади фактично не працювали ні юридичні консультації, ні адвокати.

Про роботу громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку» пан Роман чув не мало позитивних відгуків тому і звернувся за допомогою саме сюди. Юристка Антоніна Тищенко розповіла, що першочергово необхідно звернутись із заявою до сільської ради про надання висновку органу опіки та піклування про доцільність призначення опікуном. Далі зібрали всі необхідні документи, юристка підготувала заяву до суду про призначення опікуна над недієздатною особою та клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи. І вже зараз є результат — судом відкрито в порядку окремого провадження та розглядається клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.

🗨️ «В першу чергу дуже вдячний за те, що ви працюєте та надаєте допомогу таким як я. Це дуже важливо мати можливість в такий складний час отримати безкоштовну правову допомогу. Приємно було відчувати небайдужість та бажання допомогти мені. Дякую за професіоналізм та небайдужість!» — говорить пан Роман.

 🔷В червні 2024 року до юристки звернувся пан Микола — його мати померла перебуваючи на тимчасово окупованій території. Ще за життя мати розпорядилась своїм майном та залишила заповіт, але щоб прийняти спадщину за заповітом необхідні документи. Про смерть рідної людини пан Микола дізнався від родичів, які проживали біля матері та змогли надати йому копію свідоцтва про смерть окупаційного зразка, але для оформлення спадщини вони не підходять — необхідно встановити факт смерті та отримати свідоцтва про смерть українського зразка.

 Антоніна Тищенко надала роз’яснення щодо вимог статей 315, 317 ЦПК України, якими визначено, що суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті. Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана членами сім’ї померлого, їхніми представниками або іншими зацікавленими особами (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов’язки чи законні інтереси) до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування). 

Перший крок, який зробив пан Микола під керівництвом юристки — звернувся до РАЦСу, щоб отримати для початку відмову в видачі свідоцтва про смерть встановленого Українського зразка. Далі підготували заяву до суду та витребували всі необхідні документи для цього. 

 Пан Микола вже отримав рішення суду про встановлення факту смерті матері і звернувся до відділу РАЦС для отримання свідоцтва про смерть.Фінальний крок — звернення до нотаріуса про відкриття спадкової справи.

 🗨️«Спочатку я навіть не знав з чого почати. Але мені допомогли пройти великий непростий шлях. Постійно відчував підтримку. Я чесно думав, що це безкінечний процес без фінального результату, але був приємно вражений професійністю, небайдужістю та бажанням допомогти від команди організації. Мати можливість отримати правову допомогу в такий складний для нас час це дуже важливо», — дякує пан Микола. 

🟦Щоб отримати безкоштовну юридичну консультацію від ГО «Білозерський центр регіонального розвитку»:

🔹Зателефонуйте за номером: +38 (050) 999-01-42.

🔹Зареєструйтесь через гугл-форму: https://forms.gle/oimqyKbZGKyZhBAm9.

🔹Завітайте до офісу організації в Білозерці.

🔹Слідкуйте за графіком виїзду юристки до населеного пункту вашої громади. 

Ініціативу «Заклади культури в деокупованих громадах Херсонщини як осередки психологічної та правової підтримки мешканців» впроваджує ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» за сприянням Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії.

 

Фото з архіву ГО «Білозерський центр регіонального розвитку»

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь