На зв’язку: як працюють мобільні оператори та інтернет-провайдери у Білозерській громаді

0
66

Під час війни жителям Херсонщини дуже важливо мати мобільний зв’язок та інтернет, що буквально може врятувати життя, надати корисну інформацію та можливість спілкуватися з близькими.
Який поточний стан послуг мобільного зв’язку у Білозерській громаді – дізнавалося наше видання у місцевих мешканців.
Ірина багато років прожила у Кізомисі, проте погіршення безпекової ситуації в рідному селі вимусило шукати прихистку у Надеждівці.

“Ми тут живемо вже майже рік. Мобільні оператори за цей час стали краще працювати, не треба вже вишукувати місце, лізти на дерево, щоб зателефонувати. Хоча зв’язок не є ідеальним, як і інтернет. Тому місцеві більше користуються домашнім інтернетом від “Діджіком”. Я навіть доньці за кордон можу спокійно подзвонити по месенджеру”.

Хоча, за словами пані Ірини, через російські обстріли на кілька днів інтернет може пропасти. Про це провайдери попереджають, і тоді виручає мобільний інтернет від великих українських операторів.
Лариса з Миролюбівки розказала нашому виданню, що у них в селі працює домашній інтернет від “Вінера” і “Діджікому”. Зв’язок стає гіршим або зовсім пропадає, якщо немає світла. Однак це тільки день-два, потім майстри все налагоджують.
Жителька Гончарного Тетяна каже, що найбільшою проблемою у їхній родині донедавна був нестабільний інтернет. Річ у тому, що провайдери не повернулися після деокупації у ті населені пункти, де мало мешканців і продовжуються обстріли, зокрема і в їхнє село.

“Моя дитина вчиться в університеті, другий курс, і спочатку було дуже складно. Донька їздила до Кізомиса спеціально, щоб у магазині, де є зв’язок, зайти на пари. А потім ми отримали грошову допомогу на родину і купили пристрій – комплект домашнього вайфаю (роутер та антени). Це у Харкові роблять, називається “Едем”. Туди вставляєш сімку, платиш як за мобільний інтернет. Якість дуже гарна, всі задоволені”.

Якщо ситуація з електрикою чи інтернетом погіршується, мешканці Білозерської громади завжди можуть звернутися у місцеві Пункти незламності. Кожен такий заклад має джерело освітлення та інтернету, живлення для мобільних девайсів тощо. Їх адреси у цілях безпеки можна дізнатися безпосередньо в органах місцевого самоврядування, якщо ви ВПО та нещодавно приїхали до Білозерської громади.

Олена Бджола

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь