21.8 C
Kherson
Четвер, 21 Вересня, 2023

Останні новини

На Херсонщині активно освоюють технологію вирощування шафрану

 Білозерка.info

Аграрій із с. Любимівка Херсонської області Олег Демченко, був одним із перших, хто в 2015 р. завіз і посадив першу партію посадкового шафрану.

Нині аграрій ділиться досвідом із усіма, хто хоче вирощувати шафран. За його словами, у майбутніх виробників шафрану проблем зі збутом продукції не може бути, адже культура споживання шафрану поступово зростає і в Україні.

Південь України може стати майданчиком для виробництва шафрану, наші кліматичні умови ідеально підходять крокусу Sativus. Великий інтерес до шафрану проявляють фермери із Запорізької, Вінницької та Київської областей», — ділиться своїм баченням Олег Демченко.

Для створення шафранового бізнесу Олег Демченко пропонує вже наступний алгоритм.

 Білозерка.info «На 20 сотках землі висадити 1 т цибулин крокусу Sativus (це $7 тис.). Зібрати квіти з поля розміром 20 соток під силу 2 робочим. Із 25 квіток можна отримати близько 1 г шафрану. Протягом 3 років розмір шафранового поля збільшується до 1 га на власному посівному матеріалі. Починаючи з 4-го року з 1 га отримують 10 кг спеції, і так протягом 5-6 років. Крім того, можна продавати цибулини», — розповідає Олег Демченко.

Шафран довго зберігається, не втрачаючи своїх корисних властивостей. Наприклад, шафран трирічної витримки цінніший, ніж свіжий.

Для розмноження цибулину краще висаджувати на глибину до 15 см, для отримання якісного врожаю — на 20 см. Шафран не хворіє, не вимагає застосування ЗЗР, прекрасно зимує, переносить і 25-градусні морози. Із зібраних крокусів потрібно відразу вилучити червоні нитки, які і є дорогою спецією, і висушити їх за температури 38-40˚С, не вище, інакше нитки почорніють.

 

За матеріалами: ukr.media

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info