Чт, 5 Гру 24

На щиті: як оформити одноразову допомогу на поховання військового

Наталія Свирида 13 Серпня, 2024

У зоні бойових дій, на жаль, щодня гинуть наші військові.  Члени сімей полеглих військових, крім одноразової допомоги в розмірі 15 мільйонів гривень, мають право на грошову допомогу для поховання.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

За допомогою на поховання має звернутися один із членів сім’ї загиблого військовослужбовця — дружина (чоловік), батьки, діти. Щоб її отримати, треба подати заяву до відповідного ТЦК та СП, де полеглий воїн перебував на військовому обліку.

Розмір допомоги визначається виходячи із показника прожиткового мінімуму на дату смерті (загибелі). Наприклад, якщо захисник загинув у 2024 році, то його родина  отримає 14 600 гривень.

У день звернення виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати, в установленому законодавством порядку заклад  охорони здоров’я видає лікарське свідоцтво про смерть. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, виконавчий орган сільських, селищних, міських зобов’язаний надати свідоцтво про смерть та довідку про смерть.

“Для отримання допомоги на поховання органом державної реєстрації актів цивільного стану одночасно при видачі свідоцтва про смерть видається витяг з Реєстру про смерть для отримання допомоги на поховання (додаток 14 до Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24.07.2008 № 1269/5)”, – зазначають у Міноборони.

Допомогу на поховання держава виплачує одному із членів сім’ї військовослужбовця на підставі витягу з Реєстру про смерть для отримання допомоги на поховання.

Якщо поховання загиблого військовослужбовця відбувається коштом військової частини, то вона зобов’язана закупити труну (у разі потреби — оцинковану), подушку, похоронне покривало, санітарний (патологоанатомічний) мішок, надгробний хрест, транспортувальний ящик, ритуальний вінок і державний прапор.

Також військова частина може оплачувати й інші ритуальні послуги, зокрема, виготовлення написів на надгробних хрестах, написи на траурних стрічках ритуальних вінків, послуги кремації тощо.

Фото ілюстративне.

Наталія Свирида

Статті автора