На кордон із Польщею привезли пошкоджену сільгосптехніку з Білозерської громади

0
142

Українські фермери доставили сільськогосподарську техніку, пошкоджену або знищену російськими загарбниками, на кордон з Польщею. Серед розтрощених тракторів, комбайнів та вантажівок є машини з Білозерської громади.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України у Facebook.


З 23 лютого до 31 березня ця техніка буде розміщена на пункті пропуску “Краківець-Корчова”, щоб польські протестувальники зрозуміли, в яких умовах зараз працюють фермери в Україні.
Серед розстріляної аграрної техніки є трактори, обприскувач, вантажівка ГАЗ-53 і комбайни з деокупованих територій Херсонської області.
Наприклад, трактор К-701 наданий підприємством з Білозерської селищної громади “УКАН”. Господарство було в окупації з березня по листопад 2022 року. Російські загарбники знищили фактично всю техніку, вкрали врожай, зруйнували будівлі. Прямі збитки цього підприємства – близько 5 млн євро.
У 2023 році лише на звільнених територіях Херсонської області на російських мінах підірвалось 20 аграріїв, п’ятеро з них загинули.
За даними Світового Банку, український аграрний сектор за два роки повномасштабної війни з Росією зазнав понад 80 млрд дол прямих збитків і втрат. Найбільше всього пошкоджена та знищена сільськогосподарська техніка – на 5,8 млрд дол.
Шкода від викрадення або знищення російською армією вже виробленої сільськогосподарської продукції – 1,97 млрд дол; збитки через пошкодження зерносховищ – 1,8 млрд дол; збитки, завдані багаторічним насадженням, – 398 млн дол; тваринництву – 254 млн дол; аквакультурі та рибальству – 35 млн дол.

  • На території Білозерської СТГ наразі мешкає більше ніж 2100 внутрішньо переміщених осіб. Здебільшого це люди, які через обстріли переселилися з прибережних сіл громади до більш-менш безпечних місць. Для вирішення нагальних проблем переселенців у Білозерській громаді створили раду ВПО.
  • Білозерська громада отримала допомогу для місцевої лікарні. Нещодавно БФ “Безпечна Дарниця” та ТОВ “Авангард” за сприяння Херсонської РВА передали необхідні речі КНП “Білозерська лікарня”. Медзаклад отримав халати, маски, дезінфікуючі засоби тощо.
  • Діти з Музиківки та Мірошниківки Музиківської громади, Білозерки та Грозового Білозерської СТГ, Дар’ївки, Високопілля, Новоронцовки, Любимівки, Комишан та Херсона відправились у мандрівку до Польщі.
    На відпочинок поїхали 37 дітей із Херсонщини.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь