22.3 C
Kherson
Вівторок, 18 Червня, 2024

Останні новини

На колегії РДА розглянуті питання інклюзивної освіти та призначення житлових субсидій

22 листопада 2017 року під головуванням голови районної державної адміністрації Віктора Романова відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації. 
На пленарній частині було розглянуто 2 питання: про забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітньому просторі та про стан призначення житлових субсидій населенню району. 
З першого питання доповідала Світлана Колесніченко, начальник відділу освіти, молоді і спорту районної державної адміністрації, яка повідомила, що із 237 дітей-інвалідів, які проживають на території Білозерського району, у 2017/18 навчальному році дошкільні навчальні заклади відвідує 31 дитина-інвалід. Із них 10 дітей – це діти з фізичними відхиленнями: з вадами зору – 1 дитина, з порушенням опорно-рухового апарату – 3 дітей, з дитячим церебральним паралічем – 6 дітей. З порушеннями психічного розвитку дошкільну освіту здобувають 6 дітей. Це 2 дітей з розладами спектру аутизму та 4 дітей з синдромом Дауна. З іншими видами захворювань, що дають право на інвалідність, відвідують дошкільні навчальні заклади 15 дітей. У загальноосвітніх навчальних закладах району здобувають освіту 117 дітей з особливими освітніми потребами. Із них: 74 дитини-інваліда та 43 дітей з порушенням психофізичного розвитку. З фізичними вадами, що мають статус інвалідності: слуху – 3 учні, зору – 9 учнів, з порушенням опорно-рухового апарату – 10 учнів, з дитячим церебральним паралічем – 11 учнів. З порушенням психічного розвитку, розладами спектру аутизму – 1 учень. З іншими видами захворювань, що дають право на інвалідність, у загальноосвітніх навчальних закладах навчається 40 учнів. Для задоволення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладах району запроваджено інклюзивну та індивідуальну форми навчання. У 2017/18 навчальному році інклюзивна форма навчання запроваджена у 7 загальноосвітніх навчальних закладах (Білозерська №2, Станіславська, Олександрівська, Миролюбівська, Токарівська, Інгулецька школи та Чорнобаївський НВК). В 11 класах з інклюзивною формою навчання навчається 12 дітей з особливими освітніми потребами, 8 з них мають статус дитини інваліда. У кожному класі працює асистент вчителя. На даний час відділом освіти, молоді і спорту і проводиться робота, направлена на підготовку документів щодо створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Білозерської районної ради Херсонської області», який і буде проводити комплексну роботу з визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної допомоги відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини. 
З другого питання Тетяна Самойлова, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, повідомила, що станом на 01 листопада 2017 року за призначенням житлової субсидії звернувся 9591 заявник, призначено 8984, що становить 94% (середньо обласний показник 89%). Загалом скористалися правом на здешевлення оплати житлово-комунальних послуг 11038 сімей, що майже половина домогосподарств району. Для своєчасного опрацювання заяв та декларацій штатна чисельність управління збільшена на 2 одиниці також до цієї роботи залучаються громадяни, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. У минулому році до громадських робіт залучали Білозерська селищна рада, Садівська та Чорнобаївська сільські ради. На теперішній час залучено 1 особу Білозерською селищною радою та по 1 особі Чорнобаївською та Станіславською сільськими радами. З метою максимального залучення населення до програми житлових субсидій в районі створено мобільну групу. Здійснено 6 виїздів, під час яких прийнято 31 особу по Токарівській, Кізомиській, Томинобалківській, Киселівській, Широкобалківській та Миролюбівській сільських радах. Згідно рішення сесії районної ради з районного бюджету виділено 22,8 тис. грн. на поточні потреби управління соціального захисту населення. Однією із форм надання житлової субсидії є надання субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою. 2282 сім’ям призначена готівкова субсидія. 
З метою поліпшення роботи з даних питань, за підсумками розгляду питань прийнятті відповідні доручення голови районної державної адміністрації.
В роботі колегії взяли участь голова районної ради Аліна Науменко, керівники управлінь, відділів районної державної адміністрації, керівники районних установ.

 Джерело:Білозерська РДА

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info