Станом на середину грудня у регіоні розмінували 155 тис га земель. Бригади саперів опрацьовують приблизно 500 га на день.
Про це повідомив керівник пресофісу ХОВА Олександр Толоконніков.
“Це ті населені пункти, які віддалені від берега, і чим більш віддалені, тим більше там розміновано. Це частина Білозерської та Чорнобаївської громад”, – зазначив Толоконніков.
Наразі розміновано близько 25% території правобережної Херсонщини, перед посівною кампанією цей показник становитиме 30-35%, прогнозує керівник пресофісу.
Загалом на розмінування цієї частини області потрібно 4 роки, якщо дотримуватися темпів, які є зараз.
За словами начальника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, наразі на Херсонщині працюють додаткові 97 груп піротехніків. Найближчим часом мають прибути ще 80 саперів.
Питаннями очищення землі від вибухонебезпечних предметів займається Координаційний центр з розмінування Херсонщини. У ньому працюють зведені загони, до складу яких входять спеціалісти з усієї України.
За словами голови Херсонської РВА Михайла Линецького, всі заміновані російськими окупантами об’єкти поділені саперами на три категорії. Перша включає в себе надважливі об’єкти інфраструктури (енергетика, вода, газ, дороги тощо), які є пріоритетом для розмінування.
Друга категорія – будівлі, де розташовані органи влади, лікарні, школи, дитсадки тощо.
До третьої категорії входять землі сільськогосподарського призначення.
“Остання категорія – найскладніша, адже є території, де були настільки активні бойові дії, а іноді вони продовжуються, що розмінувати їх зараз просто неможливо. Наприклад, наскільки я знаю, міжнародні організації з розмінування не працюють у нас на Херсонщині у таких місцях. Хіба трошки на півночі області, де безпекова ситуація спокійніша”, – каже керівник Херсонської РВА.
Є громади, яким, за словами Михайла Линецького, пощастило більше за інших. Наприклад, у Музиківській громаді не було активних бойових дій, тож там на даний момент розміновано майже 100 відсотків території.
Станом на кінець листопада на Херсонщині сапери обстежили 143 тис га, з них 120 тис – це землі сільськогосподарського призначення. На цих територіях виявили та знешкодили 128 тис вибухонебезпечних предметів.
До речі, нещодавно у листопаді “Ощадбанк” заявив, що надаватиме аграріям кредити на розмінування полів – до 150 млн грн позики на оплату послуг сертифікованих операторів протимінної діяльності.