На Херсонщині планують до 2025 року повністю розмінувати поля

0
83

Наразі у Херсонській області проводять розмінування території. У планах – очистити усі поля від вибухонебезпечних предметів до 2025 року.
Про це в інтерв’ю LIGA.net повідомив очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

“Внаслідок окупації найбільше постраждав аграрний сектор економіки Херсонщини: поля становлять 70% території – майже 2 млн гектарів. До початку повномасштабної війни тут за рік вирощували близько 1,5 млн тонн зерна, 500 тисяч тонн технічних культур та 1,5 млн тонн плодоовочевих культур. Проте внаслідок окупації та бойових дій, а також мінування у 2023 році в області зібрали лише 2% врожаю у порівнянні з довоєнними показниками”, – розказав очільник області.

Завдяки тому, що Херсонщину почали активніше розміновувати, у 2024 році вдасться засіяти 153 тисячі гектарів землі – втричі більше, ніж минулого року.
Наразі обстежено вже 44% полів. До кінця 2025 року завдяки збільшенню кількості саперів та техніки вдасться розмінувати усе Правобережжя.

“У лютому 2023 року розмінуванням Херсонщини займались лише 80 фахівців, а зараз – 1300. Наразі до очищення території долучились ще 100 спеціалістів – військові, працівники ДСНС, міжнародні партнери тощо. На покращення ситуації вплинуло і те, що питання розмінування розглянули на Конгресі місцевих і регіональних влад при Президенту України”, – впевнений Прокудін.

На аграрний сектор області значно вплинуло і підтоплення. Через підрив Каховської ГЕС були знищені зрошувальні системи, а частину підприємств затопило. Фермери, що працюють на правобережній Херсонщині, втратили 2,8 млрд гривень через неможливість зібрати зерно.
Найбільше внаслідок підтоплення постраждало виробництво овочів та баштанних культур. У Херсонській та Дар’ївській ТГ знищено 650 гектарів садів, а у Білозерській – 2000.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь