28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Музиківська та Станіславська ОТГ взяли участь у Фестивалі ініціатив об’єднаних громад Херсонської області

Цими вихідними відбувся Фестиваль ініціатив об’єднаних громад Херсонської області. 27 об’єднаних територіальних громад приїхали до Асканія-Нова поділитися своїми досягненнями, обмінятися досвідом та баченням майбутнього розвитку своїх ОТГ.

 Білозерка.info

Зокрема громади – партнери Програми DOBRE представили реалізовані проекти, запроваджені ініціативи та механізми участі в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

 Білозерка.info

Відвідав фестиваль й очільник області Юрій Гусєв, який вважає, що реформа децентралізації запускає дуже важливий процес для нашого регіону, а саме: процес усвідомлення нових можливостей та створення локальних лідерів місцевого розвитку.

 Білозерка.info

«Ці лідери беруть на себе відповідальність за майбутнє своїх громад, тому допомагаючи у створенні нових ОТГ, ми сприяємо розвитку регіону в цілому. Я хочу, щоб всі, хто сьогодні завітав на фестиваль, поверталися до своїх районів та громад з чітким усвідомленням того, що Херсонщина розвивається, і допомагали нам будувати Європу тут, а не думали, як залишитися українцем десь там», – підкреслив Юрій Гусєв.

Очільник області взяв участь у проекті «Жива бібліотека для молоді» разом з Беррі Рідом, керівником програми DOBRE та Наталкою Чермошенцевою, експерткою з питань гендерної політики.

Тож, під час фестивалю відбулася дискусійна панель з головами ОТГ, де вони розповідали про головні позитивні зміни у громадах, залучення громадян до розвитку громади та ділилися секретами свого успіху.

 Білозерка.info

Було проведено «Пікнік ідей» – краудфандинговий майданчик, який продемонстрував сучасний формат залучення коштів на підтримку ідей, ініціатив, проектів через колективне фінансування.

 Білозерка.info

Також відзначили та нагородили громади, які брали участь в конкурсі «Громада участі». Музиківська сільська рада отримала відзнаки за впровадження Бюджету участі та Молодіжної програми (робота молодіжної ради).

 Білозерка.info

Окрім цього, відбулися майстер-класи від громад – створення медіа-продуктів, навички участі у бюджетному процесі, розвиток волонтерства, гра «Світ громад».

Під час фестивалю експерти Громадське партнерство “За прозорі місцеві бюджети” Александр Мошнягул та Елла Петренко провели квест “Бюджет для громадян”, розроблений Микола Орлов. Участь у квесті взяли команди з 4 громад. Завдання перед учасницями постало непросте – за 30 хвилин дослідити бюджети 10 об’єднаних громад-учасниць фестивалю і відповісти на запитання, що стосуються їх фінансів. Перемогу отримала команда Присиваської ОТГ, ІІ місце за Новорайською громадою, а ІІІ місце поділили дівчата з Музиківської та Кочубеївської ОТГ. Всі учасниці отримали магнітики з веселими висловами про гроші. 

  Білозерка.info
 Білозерка.info

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info